gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterstanden dalen, Waterschap schakelt pompen weer uit

d09d8b4ab498c1c0a9fd7fcec309db62

Vanwege de hevige regenval van de afgelopen dagen was het Waterschap Hollandse Delta genoodzaakt om pompen in te zetten. Maar het gevaar voor overstromingen is nu geweken.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Van donderdag tot en met zondag hebben er extra pompen gedraaid in ons hele werkgebied”, laat een woorvoerder weten. “Onder andere in het buitengebied van Dordrecht en Zwijndrecht, maar ook In Ooltgensplaat, Dirksland, Oude-Tonge, Middelharnis, Nieuwe-Tonge, Zwartewaal, Zuidland, Puttershoek, ’s-Gravendeel, Strijensas en Ridderkerk. Via extra pompen kunnen we het water verplaatsen naar een andere sloot of singel waar het verder wordt verdeeld. Dat gebeurt via leidingen die soms over de weg liggen. Dan is er geen verkeer mogelijk. Op dit moment is alleen de Molendijk bij Puttershoek nog afgesloten. Deze afsluiting duurt naar verwachting tot dinsdagochtend.”

De vele regen die de afgelopen dagen viel, is uitzonderlijk te noemen. In de eerste twee weken van dit jaar is er al meer gevallen dan normaal in de hele maand januari. Waar er normaal in de maand rond de 70 millimeter valt in de maand januari, is op sommige plekken in de regio de 100 millimeter al bereikt. Het weerstation op de Wantijdijk meette donderdag 66,6 millimeter neerslag.
Ook maandag blijft het niet droog, maar de regen die nu nog valt kan met de gewone gemalen worden verwerkt, laat het Waterschap weten.
267f8f8950a9022878e0db38b17b7c50
Eeuwenoude molen ingezet
Hollandse Delta schakelde niet alleen pompen in: in Maasdam werd vrijdag de Poldersche molen weer in werking gesteld. Het was 10 jaar geleden dat hij voor het laatst werd ingezet. “De watermolen uit 1749 draaide als nooit tevoren en pompte tienduizenden liters water weg uit de Sint Anthoniepolder. De molen deed niet onder voor de andere extra pompen in ons werkgebied.”
74748e08d4d560075fdd421a515e87c0

Lees ook

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.