gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterstanden dalen, Waterschap schakelt pompen weer uit

d09d8b4ab498c1c0a9fd7fcec309db62

Vanwege de hevige regenval van de afgelopen dagen was het Waterschap Hollandse Delta genoodzaakt om pompen in te zetten. Maar het gevaar voor overstromingen is nu geweken.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Van donderdag tot en met zondag hebben er extra pompen gedraaid in ons hele werkgebied”, laat een woorvoerder weten. “Onder andere in het buitengebied van Dordrecht en Zwijndrecht, maar ook In Ooltgensplaat, Dirksland, Oude-Tonge, Middelharnis, Nieuwe-Tonge, Zwartewaal, Zuidland, Puttershoek, ’s-Gravendeel, Strijensas en Ridderkerk. Via extra pompen kunnen we het water verplaatsen naar een andere sloot of singel waar het verder wordt verdeeld. Dat gebeurt via leidingen die soms over de weg liggen. Dan is er geen verkeer mogelijk. Op dit moment is alleen de Molendijk bij Puttershoek nog afgesloten. Deze afsluiting duurt naar verwachting tot dinsdagochtend.”

De vele regen die de afgelopen dagen viel, is uitzonderlijk te noemen. In de eerste twee weken van dit jaar is er al meer gevallen dan normaal in de hele maand januari. Waar er normaal in de maand rond de 70 millimeter valt in de maand januari, is op sommige plekken in de regio de 100 millimeter al bereikt. Het weerstation op de Wantijdijk meette donderdag 66,6 millimeter neerslag.
Ook maandag blijft het niet droog, maar de regen die nu nog valt kan met de gewone gemalen worden verwerkt, laat het Waterschap weten.
267f8f8950a9022878e0db38b17b7c50
Eeuwenoude molen ingezet
Hollandse Delta schakelde niet alleen pompen in: in Maasdam werd vrijdag de Poldersche molen weer in werking gesteld. Het was 10 jaar geleden dat hij voor het laatst werd ingezet. “De watermolen uit 1749 draaide als nooit tevoren en pompte tienduizenden liters water weg uit de Sint Anthoniepolder. De molen deed niet onder voor de andere extra pompen in ons werkgebied.”
74748e08d4d560075fdd421a515e87c0

Lees ook

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.