gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

a5ed54301aa1bf66976529c84e3ecdb0

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkheid om er iets te eten en te drinken. Eigenaar Paul de Jong van restaurant Florizz aan het nabijgelegen Veerplein gaat de uitdaging aan om van het nu nog lege terrein en de toren iets moois te maken. “We zijn er heel blij mee.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De toren is al enkele jaren in het bezit van de gemeente, maar tot nu toe lag de focus vooral op het in goede conditie houden van het bouwwerk. Eind vorig jaar is het plan ontstaan om er meer mee te doen dan af en toe een evenementje: ondernemers uit de gemeente kregen de kans met ideeën te komen en daar is het plan van De Jong uit gekozen.

“Voor ons is dit een heel belangrijke locatie die we er graag bij willen hebben”, legt de horecaondernemer kort uit. De Jong wil er nog niet veel over kwijt, maar het feit dat zijn bestaande restaurant 10 minuten lopen van de watertoren zit maakt het “goed te combineren met de zaak die we al hebben.”


Onder de naam Florizz aan het Water moet volgens de gemeente Zwijndrecht de plek rond de watertoren de komende vijf jaar gaan bruisen, alles in goed overleg met de omwonenden. “Momenteel worden de vergunningen voorbereid en vindt verdere afstemming plaats over de definitieve invulling”, aldus de gemeente. Florizz aan het Water combineert straks horeca met maatschappelijke en sociaal-culturele initiatieven.

Wethouder Tycho Jansen is blij dat er op deze manier een tijdelijk invulling wordt gegeven aan de watertorenlocatie. “Het is een plek met potentie en betekenis voor Zwijndrecht. Met Florizz aan het Water zorgen we voor een toegankelijke en levendige plek voor inwoners en bezoekers”, aldus de wethouder.

Tijdens de open monumenten dagen half september zal Florizz aan het Water voor het eerst te bezoeken zijn, daarna zal de horeca-voorziening verder vorm krijgen.

Lees ook

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.