gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘We gaan aan de slag, we kunnen niet anders’: solidariteitsbijeenkomst voor Oekraïne

ee3ea2a83af419d9a2278feae4296d67.jpg

“Ik kan de beelden niet verdragen”, zo begon burgemeester Wouter Kolff zondagmiddag zijn toespraak tijdens de solidariteitsactie voor Oekraïne in de Grote Kerk. Deze actie werd georganiseerd door het platform Dordtse Kerken en de gemeente Dordrecht. Er werd gelegenheid gegeven om de verbondenheid tussen Dordtenaren en de bevolking van Oekraïne te tonen. Dit gebeurde onder andere door een aantal toespraken en andere voordrachten.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Kolff: “Ik moet eerlijk zeggen dat ik er soms van wegkijk. Niet wegkijken van al het leed, of van alle hulp die mensen in Oekraïne nodig hebben. Nee, ik kijk weg omdat ik de beelden van de jonge vaders die vrouw en kinderen naar de grens brengen en afscheid nemen, niet kan verdragen.” Deze beelden en andere schrijdende voorbeelden passeerden zondag de revue.

Benieuwd hoe Dordtenaren hun steun betuigen? Bekijk het hier:
Op 20 maart 2020 werd voor de Grote Kerk de coronahulp actie ‘Licht voor Dordt’ gelanceerd. Hans Berrevoets, platform Dordtse Kerken: “We konden ons toen niet voorstellen in werkelijkheid we nu – twee jaar laten – leven. We zijn nog steeds verbijsterd, maar de actie van toen wordt nu omgezet naar ‘Dordt voor Oekraïne’. Een hulp actie waarbij we veel vrijwilligers hopen te werven.”

Momenteel is er een hulplijn actief die mensen kunnen bellen wanneer ze hulp willen aanbieden. “We gaan kijken wat de mensen kunnen en willen doen”, zegt Berrevoets. “Daarnaast is het ook mogelijk om je via de website ‘www.dordtvooroekraine.nl’ in te schrijven.” Over één ding is hij in ieder geval zeker: “Hier in de Grote Kerk hebben wij in het kader van solidariteit gezegd: we gaan aan de slag. We kunnen niet anders.”

Aanstaande donderdag zal RTV Dordrecht vanaf zes uur een uitgebreide samenvatting uitzenden van de solidariteitsbijeenkomst in de Grote Kerk.

Lees ook

mijn asz hack.png

cybercrime

Patiëntendossiers ziekenhuis offline na hackpoging: 'Gegevens niet misbruikt'

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis ligt al een week plat. Volgens het ziekenhuis komt dat door een ransomware-aanval bij de leverancier van het digitale systeem. "Deze maatregel is genomen uit voorzorg om de veiligheid van patiëntgegevens te waarborgen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.