Dordrecht, Netherlands

'We zijn in Dordrecht nog niet toe aan roetveegpieten'

Het was geen verrassing voor Chris Hoogerwaard van de Sinterklaasintocht in Dordrecht, dat er weer ophef ontstond over Zwarte Pieten. Actiegroep Kick Out Zwarte Piet wil op 16 november een protestactie houden tegen de aanwezigheid van Zwarte Piet in Dordrecht.
Petra Scheurwater | 23 oktober 2019 13:33 | Aangepast op 23 oktober 2019 13:33
"Ook wij hebben de afgelopen jaren de intocht aangepast", laat Hoogerwaard aan Rijnmond weten. "Geen zwart, maar bruin. En geen bizarre uitdossingen. Onze achterban staat daar ook gewoon achter. We zijn in Dordrecht nog niet klaar voor roetveegpieten of andere vormen."



Hoogerwaard vindt het wel vervelend dat deze discussie elk jaar weer terugkeert. "Het haalt wel een beetje het plezier eruit voor al die vrijwilligers die naast hun werk er een kinderfeest van willen maken."

Bij de gemeente Dordrecht is nog geen demonstratie aangemeld. "Kijk, zij hebben ook gewoon recht op een mening", zegt Hoogerwaard. "Maar het gaat toch om twee meningen. Er zijn mensen die een traditie in ere willen houden en daartegenover staat een groep die iets weg willen hebben. En wij zitten daar als organisatie tussen."

Volgens de voorzitter van het organisatiecomité wilt hij best in gesprek met tegenstanders van Zwarte Piet. "Alleen niet nu. Het is nu vlak voor de intocht ongelooflijk druk."

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...