gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wederom opnames Lyrebird in binnenstad

01213c8c6e3c09a543a90742bde6fb07

Schrik niet wanneer je komende zondag tot en met dinsdag camera’s en filmsets in de Dordtse binnenstad ziet. Er worden weer opnames gemaakt voor de Hollywood film Lyrebird.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dordrecht was al eerder het decor voor de film, zo werden eind april al opnames bij het Stadhuis, de Grote Kerk en de Grotekerksbuurt gemaakt.


''We dachten dat ze al klaar waren, maar het bleek dat er meer nodig was. Natuurlijk is het dan afwegen en zal er waarschijnlijk wat overlast ontstaan, maar het is een mooie manier om de stad te honoreren’’, laat gemeentewoordvoerder Mark Benjamin weten.


Tijdens het filmen wordt geprobeerd zo min mogelijk overlast te creëren voor inwoners en bezoekers. De producent van de film zal bijvoorbeeld wel een aantal moderne objecten, zoals bankjes en borden, weghalen. Ook kan er soms een vertraging in het verkeer ontstaan. Zo zal er onder andere in de Hofstraat en voor korte tijd in de Wijnstraat gefilmd worden.

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.