gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wederom opnames Lyrebird in binnenstad

01213c8c6e3c09a543a90742bde6fb07

Schrik niet wanneer je komende zondag tot en met dinsdag camera’s en filmsets in de Dordtse binnenstad ziet. Er worden weer opnames gemaakt voor de Hollywood film Lyrebird.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dordrecht was al eerder het decor voor de film, zo werden eind april al opnames bij het Stadhuis, de Grote Kerk en de Grotekerksbuurt gemaakt.


''We dachten dat ze al klaar waren, maar het bleek dat er meer nodig was. Natuurlijk is het dan afwegen en zal er waarschijnlijk wat overlast ontstaan, maar het is een mooie manier om de stad te honoreren’’, laat gemeentewoordvoerder Mark Benjamin weten.


Tijdens het filmen wordt geprobeerd zo min mogelijk overlast te creëren voor inwoners en bezoekers. De producent van de film zal bijvoorbeeld wel een aantal moderne objecten, zoals bankjes en borden, weghalen. Ook kan er soms een vertraging in het verkeer ontstaan. Zo zal er onder andere in de Hofstraat en voor korte tijd in de Wijnstraat gefilmd worden.

Lees ook

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."