gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wederom opnames Lyrebird in binnenstad

01213c8c6e3c09a543a90742bde6fb07

Schrik niet wanneer je komende zondag tot en met dinsdag camera’s en filmsets in de Dordtse binnenstad ziet. Er worden weer opnames gemaakt voor de Hollywood film Lyrebird.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dordrecht was al eerder het decor voor de film, zo werden eind april al opnames bij het Stadhuis, de Grote Kerk en de Grotekerksbuurt gemaakt.


''We dachten dat ze al klaar waren, maar het bleek dat er meer nodig was. Natuurlijk is het dan afwegen en zal er waarschijnlijk wat overlast ontstaan, maar het is een mooie manier om de stad te honoreren’’, laat gemeentewoordvoerder Mark Benjamin weten.


Tijdens het filmen wordt geprobeerd zo min mogelijk overlast te creëren voor inwoners en bezoekers. De producent van de film zal bijvoorbeeld wel een aantal moderne objecten, zoals bankjes en borden, weghalen. Ook kan er soms een vertraging in het verkeer ontstaan. Zo zal er onder andere in de Hofstraat en voor korte tijd in de Wijnstraat gefilmd worden.

Lees ook

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.