Dordrecht, Netherlands

Wedstrijdje textiel inzamelen

Een kapotte broek, een te kleine shirt, iedereen heeft daar wel eens last van. Dat gooien we vaak gewoon weg. Dat kan anders.
Jordy Nijenhuis | 14 mei 2019 16:29 | Aangepast op 14 mei 2019 16:29
Recyclen

“Afval scheiden is erg belangrijk”, vertelt wethouder Rik van der Linden. “In Dordrecht wordt per huishouden per jaar ruim tien tot vijftien kilo in de grijze kliko gegooid. Dat kun je beter scheiden.”


Daarom worden er deze week op zeven scholen, waaronder basisschool Het Kristal, kledingstukken en oude schoenen ingezameld. Het textiel wordt dan naar tweedehandswinkel Opnieuw&Co gebracht. Op die manier kan de kleding goed gerecycled worden.


Bewust

Alle kleding die in de vuilnisbak beland, wordt verbrand in de afvalcentrale. “Zonde”, zegt Arnoud Kik van HVC, “De kleding is een een mooie grondstof om te gebruiken.”


Mensen moeten volgens Opnieuw&Co bedrijfsleider Erik van den Bosch bewust worden gemaakt dat het nodig is om te recyclen. “Als je dat al vroeg leert aan kinderen, nemen de volgende generaties dat vanzelf over.”


25 cent

De deelnemende scholen kunnen rijk worden van het inzamelen, ze krijgen namelijk 25 cent per ingeleverde kilo. De school die de meeste kledingstukken inlevert, krijgen naast het bedrag ook nog een extra prijs. De leerlingen kunnen dan namelijk op bezoek bij het textielcentrum van het tweedehands warenhuis.&t=5s

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over kunst en muziek

Deze zondag staat in Via Cultura kunst en muziek centraal. Presentator Ivo van der Vat ontvangt in V...

Zwijndrecht gaat voor het eerst tegelwippen

Zwijndrecht doet voor het eerst mee aan het NK Tegelwippen. Van 31 maart tot 31 oktober gaan gemeen...

Aanrander slaat vier keer toe in twee dagen: 'Enorm veel spijt'

Een 56-jarige man uit Dordrecht is schuldig bevonden aan vier aanrandingen, maar krijgt er geen stra...

Monument voor maritieme industrie gedoopt: 'Toont kracht van de streek'

Na maandenlange voorbereidingen is het zover: een maritiem monument om de eeuwenlange maritieme trad...

Alblasserdam trekt ondersteuning Chemours in

Gemeente Alblasserdam gaat in 2025 geen gemeentelijke ondersteuning meer bieden aan de Dordtse chemi...

Verpleegkundige wist niet dat Marion allergisch was: 'Het scheelde weinig of ze moesten me reanimeren'

De patiëntveiligheid in ziekenhuizen staat steeds meer onder druk doordat de uitwisseling van medisc...