Dordrecht, Netherlands

Wedstrijdje textiel inzamelen

Een kapotte broek, een te kleine shirt, iedereen heeft daar wel eens last van. Dat gooien we vaak gewoon weg. Dat kan anders.
Jordy Nijenhuis | 14 mei 2019 16:29 | Aangepast op 14 mei 2019 16:29
Recyclen

“Afval scheiden is erg belangrijk”, vertelt wethouder Rik van der Linden. “In Dordrecht wordt per huishouden per jaar ruim tien tot vijftien kilo in de grijze kliko gegooid. Dat kun je beter scheiden.”


Daarom worden er deze week op zeven scholen, waaronder basisschool Het Kristal, kledingstukken en oude schoenen ingezameld. Het textiel wordt dan naar tweedehandswinkel Opnieuw&Co gebracht. Op die manier kan de kleding goed gerecycled worden.


Bewust

Alle kleding die in de vuilnisbak beland, wordt verbrand in de afvalcentrale. “Zonde”, zegt Arnoud Kik van HVC, “De kleding is een een mooie grondstof om te gebruiken.”


Mensen moeten volgens Opnieuw&Co bedrijfsleider Erik van den Bosch bewust worden gemaakt dat het nodig is om te recyclen. “Als je dat al vroeg leert aan kinderen, nemen de volgende generaties dat vanzelf over.”


25 cent

De deelnemende scholen kunnen rijk worden van het inzamelen, ze krijgen namelijk 25 cent per ingeleverde kilo. De school die de meeste kledingstukken inlevert, krijgen naast het bedrag ook nog een extra prijs. De leerlingen kunnen dan namelijk op bezoek bij het textielcentrum van het tweedehands warenhuis.&t=5s

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...