Dordrecht, Netherlands

Weekcijfers RIVM: 351 Dordtenaren positief op corona getest

In de afgelopen week zijn er 351 nieuwe positieve coronatests van Dordtenaren gemeld. Dat zijn er iets minder dan de 381 positieve tests van vorige week. Twee weken geleden werden er in 7 dagen nog 471 mensen positief getest.
Vivian Rutte | 24 november 2020 15:34 | Aangepast op 24 november 2020 15:34
Met de tests van woensdag 18 tot en met dinsdag 24 november komt het totaal aantal besmettingen in onze stad op 4681. Maandag 23 november zijn de meeste besmettingen gemeld, namelijk 73. Daarna volgen zaterdag 21 november (67), donderdag 19 november (65) en vrijdag 20 november (50). Op de andere dagen zijn er minstens 29 nieuwe besmettingen per dag gemeld. 

 

Welke cijfers gebruikt RTV Dordrecht?

Wij baseren ons op de cijfers die het RIVM elke dag om 14:15 uur publiceert op deze pagina. Die cijfers komen van GGD Zuid-Holland Zuid, maar kunnen per dag afwijken van het coronadashboard.

Dat kan verschillende redenen hebben, bijvoorbeeld het tijdstip waarop de cijfers worden ingevoerd. Door elke dag dezelfde bron te gebruiken, en één keer per week de cijfers te publiceren hebben we het beste zicht op ontwikkelingen over een langere periode.

Uitslagen commerciële teststraten

In de cijfers van de GGD zijn ook de uitslagen van de commerciële teststraten opgenomen. Het is namelijk wettelijk verplicht om deze cijfers door te geven, zegt Cees Vermeer, directeur van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

"Wij geven onze eigen testen elke dag door, maar ik zie bij sommige teststraten dat dit wat langer duurt. Dat maakt dat de betrouwbaarheid van de uitkomsten per dag als je naar het dashboard kijkt niet ontzettend hoog is. Als je echt een trend wil zien, moet je naar de weekcijfers kijken, dan heb je een betrouwbaar beeld hoe het aantal besmettingen zich aan het ontwikkelen is."

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...