Sterrenwacht Mercurius geeft dit weekend lezingen over ruimtestation ISS.
Redactie Streekomroep | 30 oktober 2026 15:23
Redactie Streekomroep | 4 november 2026 12:50
Rowan Havelaar | Redactie Streekomroep | 24 oktober 2026 09:00
Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.
Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.
Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.
Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.
De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.
De Zwijndrechtse wethouder Jacqueline van Dongen is deze week namens de Drechtsteden vertegenwoordiger bij de landelijke klimaattop in Utrecht. De wethouder Toekomst en Leefomgeving strijdt tijdens de klimaatweek voor een betaalbaar en houdbaar warmtenet en deelt haar visie met tientallen geïnteresseerden.