gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weemoed over vertrek laatste restje GEB

Met het vertrek eind deze week van het Technisch Opleidingscentrum Dordrecht aan de Oranjelaan verdwijnt het allerlaatste restje van het Gemeentelijk Energiebedrijf, het GEB, uit Dordrecht. Medewerkers en oud-medewerkers kijken met weemoed terug.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het GEB ging in 1985 op in het Regionaal Energiebedrijf Dordrecht (RED) en is sinds 1995 beter bekend onder de naam Eneco. Tegenwoordig zit dat helemaal in Rotterdam.

Cees Kroon is docent bij het Technisch Opleidingscentrum en was al tijdens de GEB-tijd als docent werkzaam voor het bedrijf. Hij staat nu tussen de ingepakte verhuisdozen. “We gaven hier les in infratechniek, gas- water- en elektra-opleidingen, maar ook installatietechniek.” Het opleidingscentrum verhuist eveneens naar Rotterdam.

Het gebouw is nog steeds in gebruik als 50 KV-station dat een groot gebied van elektriciteit voorziet, maar moet over niet al te lange tijd plaats maken voor woningen.

Niet alleen het opleidingscentrum in het 50 KV station was van het GEB. Ook andere gebouwen aan de Noordendijk zijn onherkenbaar veranderd in onder meer Energiehuis. Zo werd de watertoren Villa Augustus. Zo’n 30 jaar geleden was het GEB een flink bedrijf waar honderden mensen werkten. Een van hen was de vorig jaar gepensioneerde Dick van der Stigchel.

Hij weet zich nog goed te herinneren dat het gebouw dat nu het Energiehuis is, het technische hart was van het GEB. “Hier zaten onder meer de timmer- schilder en geiserwerkplaats.”

Het andere gebouw (lange tijd in gebruik als Regiokantoor) was het administratieve hart, met onder meer een tekenkamer en de directiekamers.

Van der Stigchel begrijpt best dat de gebouwen een nieuwe bestemming hebben gekregen. “Het bedrijf moest wel mee, anders had het het nooit volgehouden. Het water ging naar de provincie en ook de kabeltelevisie ging op zichzelf. Het werd steeds kleiner.”

Toch kijkt hij me weemoed terug naar de oude GEB-tijd. “Ik heb er een hele fijne tijd gehad. Het was net een grote familie.”

Lees ook

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”