gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weemoed over vertrek laatste restje GEB

Met het vertrek eind deze week van het Technisch Opleidingscentrum Dordrecht aan de Oranjelaan verdwijnt het allerlaatste restje van het Gemeentelijk Energiebedrijf, het GEB, uit Dordrecht. Medewerkers en oud-medewerkers kijken met weemoed terug.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het GEB ging in 1985 op in het Regionaal Energiebedrijf Dordrecht (RED) en is sinds 1995 beter bekend onder de naam Eneco. Tegenwoordig zit dat helemaal in Rotterdam.

Cees Kroon is docent bij het Technisch Opleidingscentrum en was al tijdens de GEB-tijd als docent werkzaam voor het bedrijf. Hij staat nu tussen de ingepakte verhuisdozen. “We gaven hier les in infratechniek, gas- water- en elektra-opleidingen, maar ook installatietechniek.” Het opleidingscentrum verhuist eveneens naar Rotterdam.

Het gebouw is nog steeds in gebruik als 50 KV-station dat een groot gebied van elektriciteit voorziet, maar moet over niet al te lange tijd plaats maken voor woningen.

Niet alleen het opleidingscentrum in het 50 KV station was van het GEB. Ook andere gebouwen aan de Noordendijk zijn onherkenbaar veranderd in onder meer Energiehuis. Zo werd de watertoren Villa Augustus. Zo’n 30 jaar geleden was het GEB een flink bedrijf waar honderden mensen werkten. Een van hen was de vorig jaar gepensioneerde Dick van der Stigchel.

Hij weet zich nog goed te herinneren dat het gebouw dat nu het Energiehuis is, het technische hart was van het GEB. “Hier zaten onder meer de timmer- schilder en geiserwerkplaats.”

Het andere gebouw (lange tijd in gebruik als Regiokantoor) was het administratieve hart, met onder meer een tekenkamer en de directiekamers.

Van der Stigchel begrijpt best dat de gebouwen een nieuwe bestemming hebben gekregen. “Het bedrijf moest wel mee, anders had het het nooit volgehouden. Het water ging naar de provincie en ook de kabeltelevisie ging op zichzelf. Het werd steeds kleiner.”

Toch kijkt hij me weemoed terug naar de oude GEB-tijd. “Ik heb er een hele fijne tijd gehad. Het was net een grote familie.”

Lees ook

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.