Dordrecht, Netherlands

Weer blauwalg Plas Merwelanden

In zwemplas Merwelanden is de bacterie blauwalg aangetroffen. De omgevingsdienst Midden Holland adviseert mensen niet te gaan zwemmen in de plas. De bacterie is ook niet gezond voor dieren.
Jordy Nijenhuis | 2 augustus 2018 08:56 | Aangepast op 2 augustus 2018 08:56
Als u in aanraking komt met blauwalgen of als u die bij het zwemmen binnenkrijgt, kunt u last krijgen van irritaties aan uw ogen of huid. Andere klachten zijn hoofdpijn, maag- en darmklachten en in sommige gevallen zelfs grotere gezondheidsproblemen.

Als het water een vreemde kleur heeft of als er een stinkende laag met algenbrij op het water ligt, ga dan niet zwemmen en geef dit door aan de waterbeheerder.

(foto: Rob van der Woude)

Lees ook

Erik ontvangt erepenning: jarenlang betrokken bij jeugd en verenigingen

Erik van Noordenne (62) heeft de erepenning van Hardinxveld-Giessendam ontvangen. Van Noordenne krij...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...