Dordrecht, Netherlands

Weer een juke box carillion concert

Zaterdagmiddag was het weer zover, stadsbeiaardier Boudewijn Zwart beklom de toren van de Grote Kerk en speelde nummers op verzoek.
Fokko van der Straaten | 14 maart 2021 13:38 | Aangepast op 14 maart 2021 13:38
"Het is heel wisselend wat er binnen komt aan verzoeken", aldus beiaardier Zwart. "Van geestelijke tot wereldlijke muziek. Echt wat bij een beiaard hoort. Het is er voor de hele stad en iedereen mag er van genieten. Ze zeggen wel eens dat wij een straatmuzikant op hoog niveau zijn".

Wethouder Piet Sleeking bracht ook een bezoekje aan de toren en vroeg daarmee om aandacht voor het openingsnummer van dit juke box concert, psalm 43. Hiermee werd stil gestaan bij mensen, die tachtig jaar geleden voor onze vrijheid vielen. Zij werden op de Waalsdorpervlakte doodgeschoten. Het gedicht ,,de achttien doden" van Jan Campert brengt deze eerste grote executie onder woorden. De Dordtse verzetsman Leendert Keesmaat hoorde tot de achttien doden. Hij werd na zijn dood naamloos begraven op de Waalsdorpervlakte, maar kon na de oorlog door veel speurwerk toch worden gevonden. Hierdoor kon Leendert Keesmaat op de algemene begraafplaats in Dordrecht worden herbegraven in een eregraf. De gereformeerde Leendert Keesmaat putte tijdens zijn laatste aardse levensdag kracht uit psalm 43.

Naast de verzoekjes speelde Boudewijn een extra lang eerbetoon aan The Golden Earring, dat onlangs aankondigde te stoppen.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...