Dordrecht, Netherlands

Weer negatief zwemadvies in Plas Merwelanden door blauwalg

De Omgevingsdienst Midden-Holland heeft, niet voor de eerste keer deze zomervakantie, gewaarschuwd voor blauwalg in Plas Merwelanden. Er geldt een negatief zwemadvies.
Corrado Francke | 21 augustus 2020 10:38 | Aangepast op 21 augustus 2020 10:38
Elke twee weken wordt het water gecontroleerd: vrijdagochtend bleek dat er ook nu weer blauwalg in het water te vinden is.

Blauwalg kun je herkennen aan groene bolletjes en vlokjes die in het water zweven. Ook kan er een blauwe laag op het water drijven. Daarnaast kan er een vislucht hangen.

Om te voorkomen dat je ziek wordt of teleurgesteld aankomt bij een zwemplek met blauwalg, kun je voor vertrek het water checken op www.zwemwater.nl

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...