gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer nieuwe plannen Kromhout

Bruil Projectontwikkeling II Ede B.V. heeft opnieuw bouwplannen ontwikkeld voor de Kromhout 43-79. Met eerdere plannen, met een parkeergarage met daarop een appartementencomplex, werd uiteindelijk in 2013, door de gemeenteraad niet ingestemd. Ook over een alternatief bouwplan met een parkeergarage is geen overeenstemming bereikt. In het nieuwe bouwplan wordt er uitgegaan van 41 appartementen voor verhuur en verkoop zonder parkeergarage.

Alka Goos |  | Aangepast op
Bruil Projectontwikkeling II Ede B.V. heeft opnieuw bouwplannen ontwikkeld voor de Kromhout 43-79. Met de eerdere plannen, een parkeergarage met daarop een appartementencomplex, werd uiteindelijk in 2013 door de gemeenteraad niet ingestemd. Ook over een alternatief bouwplan met een parkeergarage is geen overeenstemming bereikt. In het nieuwe bouwplan wordt er uitgegaan van 41 appartementen voor verhuur en verkoop zonder parkeergarage.

De nieuwe bouwplannen zijn gebaseerd op het huidige bestemmingsplan en in hoofdlijnen afgestemd met de gemeente. Daarbij is volgens de B.V. rekening gehouden met de ligging binnen het beschermd stadsgezicht en het behoud van de karakteristieke schoorsteen op het terrein.

De aanwezige bebouwing zal in de plannen worden verwijderd en op het terrein Kromhout 17, aan de achterzijde van Kromhout 43-79, is het parkeren gepland. De loods zal eveneens moeten wijken.

Informatiemiddag en -avond

Het bouwplan is een voorlopig ontwerp en kan inmiddels beoordeeld worden door de Welstands- en Monumentencommissie. Hiervoor worden bewoners en omwonenden gehoord over het plan middels een informatiemiddag en -avond. Die zal plaatsvinden op 25 januari tussen 17.00 en 20.00 uur in de molen Kyck over den Dyck aan de Noordendijk 144. Het plan kan dan bekeken worden op tekeningen en perspectiefschetsen en de ontwikkelaar en architect zijn aanwezig voor eventuele vragen. Aan de hand van de vragen en opmerkingen wordt bezien of de plannen aangepast worden voordat ze naar de commissie gaan.

Verwacht wordt dat de aanvraag van een omgevingsvergunning in het tweede kwartaal dit jaar zal plaatsvinden. De uitvoering kan dan in het vierde kwartaal dit jaar aanvangen.

Domper

Voor een aantal van de bewoners van Kromhout 43-79 zijn de plannen een domper. Zij hebben geen zicht op nieuwe woonruimte. Ook de weggeefwinkel, die op deze locatie gevestigd is, zal een nieuw onderkomen moeten vinden.

Lees ook

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.