gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer nieuwe plannen VV Dubbeldam

35c4ffd3930002c75c8b545d6538422d

Leden en supporters van de Dordtse voetbalclub Dubbeldam reageren zeer sceptisch op een nieuw plan van de gemeente Dordrecht voor nieuwe huisvesting. De gemeente wil de club verplaatsen naar een centrale plek op sportpark Schenkeldijk, maar de afgelopen twaalf jaar is dat niet gelukt. Telkens was er discussie over de verdeling van de kosten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Dit duurt allemaal veel te lang", "diep triest hoe hier met sportclubs wordt omgegaan" en "als ik zo zou werken, had ik geen werk meer", luiden de reacties. Arie in 't Veld, voorzitter van de club, blijft diplomatiek. "We gaan eens goed naar die plannen kijken. Wat er ook gebeurt, als het maar snel gebeurt. Anders knappen we liever ons oude clubhuis op."


Eind vorig jaar eiste de gemeenteraad dat wethouder Marco Stam (Beter voor Dordt) vóór 1 maart met een nieuw plan zou komen. Dat ligt er nu, maar bevat maar liefst zes varianten. Nieuw in het plan is om korfbalvereniging Movado en Tafeltennisvereniging Dordrecht onder te brengen in Sporthal De Dijk, die de korfballers en tafeltennissers dan moeten delen met de volleyballers van Next Volley.


Lang werd uitgegaan van één nieuwe, gezamenlijke accommodatie voor Dubbeldam, Movado, dat weg moet van de Patersweg, en TTV Dordrecht, dat weg moet van sportpark Corridor. Dat plan blijkt nu 2,3 miljoen euro duurder dan de 5,5 miljoen euro, die de gemeenteraad beschikbaar stelde. Voorzitter Arie in't Veld van Dubbeldam twijfelt echter opnieuw aan de cijfers.


"Daar moet nog eens kritisch naar gekeken worden. De bouwkosten zijn veel hoger dan een paar jaar geleden". Wethouder Stam zegt echter dat daarmee rekening gehouden is. Dubbeldam zou in het nieuwe plan dus een weer een eigen accommodatie krijgen. "En natuurlijk moet de club daar zelf aan meebetalen", zegt Stam. "Dat is altijd de bedoeling geweest".


Hoeveel de clubs moeten bijpassen is niet duidelijk. Daarom gaat Stam met de clubs een haalbaarheidsonderzoek doen. Dat moet voor de komende zomer zijn afgerond.

Lees ook

webfoto deetossnel

Strijdbaar DeetosSnel terug op hoogste korfbalniveau: ‘We hebben niks te verliezen’

Na zeven jaar afwezigheid viert DeetosSnel/QLS dit weekend de terugkeer op het hoogste korfbalniveau. In de Korfbal League mag de Dordtse club zich meten met de beste ploegen van Nederland, handhaving is de doelstelling. “Wij zijn nu de underdogs.”

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.