gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer nieuwe plannen VV Dubbeldam

35c4ffd3930002c75c8b545d6538422d

Leden en supporters van de Dordtse voetbalclub Dubbeldam reageren zeer sceptisch op een nieuw plan van de gemeente Dordrecht voor nieuwe huisvesting. De gemeente wil de club verplaatsen naar een centrale plek op sportpark Schenkeldijk, maar de afgelopen twaalf jaar is dat niet gelukt. Telkens was er discussie over de verdeling van de kosten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Dit duurt allemaal veel te lang", "diep triest hoe hier met sportclubs wordt omgegaan" en "als ik zo zou werken, had ik geen werk meer", luiden de reacties. Arie in 't Veld, voorzitter van de club, blijft diplomatiek. "We gaan eens goed naar die plannen kijken. Wat er ook gebeurt, als het maar snel gebeurt. Anders knappen we liever ons oude clubhuis op."


Eind vorig jaar eiste de gemeenteraad dat wethouder Marco Stam (Beter voor Dordt) vóór 1 maart met een nieuw plan zou komen. Dat ligt er nu, maar bevat maar liefst zes varianten. Nieuw in het plan is om korfbalvereniging Movado en Tafeltennisvereniging Dordrecht onder te brengen in Sporthal De Dijk, die de korfballers en tafeltennissers dan moeten delen met de volleyballers van Next Volley.


Lang werd uitgegaan van één nieuwe, gezamenlijke accommodatie voor Dubbeldam, Movado, dat weg moet van de Patersweg, en TTV Dordrecht, dat weg moet van sportpark Corridor. Dat plan blijkt nu 2,3 miljoen euro duurder dan de 5,5 miljoen euro, die de gemeenteraad beschikbaar stelde. Voorzitter Arie in't Veld van Dubbeldam twijfelt echter opnieuw aan de cijfers.


"Daar moet nog eens kritisch naar gekeken worden. De bouwkosten zijn veel hoger dan een paar jaar geleden". Wethouder Stam zegt echter dat daarmee rekening gehouden is. Dubbeldam zou in het nieuwe plan dus een weer een eigen accommodatie krijgen. "En natuurlijk moet de club daar zelf aan meebetalen", zegt Stam. "Dat is altijd de bedoeling geweest".


Hoeveel de clubs moeten bijpassen is niet duidelijk. Daarom gaat Stam met de clubs een haalbaarheidsonderzoek doen. Dat moet voor de komende zomer zijn afgerond.

Lees ook

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.