gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer nieuwe plannen VV Dubbeldam

35c4ffd3930002c75c8b545d6538422d

Leden en supporters van de Dordtse voetbalclub Dubbeldam reageren zeer sceptisch op een nieuw plan van de gemeente Dordrecht voor nieuwe huisvesting. De gemeente wil de club verplaatsen naar een centrale plek op sportpark Schenkeldijk, maar de afgelopen twaalf jaar is dat niet gelukt. Telkens was er discussie over de verdeling van de kosten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Dit duurt allemaal veel te lang", "diep triest hoe hier met sportclubs wordt omgegaan" en "als ik zo zou werken, had ik geen werk meer", luiden de reacties. Arie in 't Veld, voorzitter van de club, blijft diplomatiek. "We gaan eens goed naar die plannen kijken. Wat er ook gebeurt, als het maar snel gebeurt. Anders knappen we liever ons oude clubhuis op."


Eind vorig jaar eiste de gemeenteraad dat wethouder Marco Stam (Beter voor Dordt) vóór 1 maart met een nieuw plan zou komen. Dat ligt er nu, maar bevat maar liefst zes varianten. Nieuw in het plan is om korfbalvereniging Movado en Tafeltennisvereniging Dordrecht onder te brengen in Sporthal De Dijk, die de korfballers en tafeltennissers dan moeten delen met de volleyballers van Next Volley.


Lang werd uitgegaan van één nieuwe, gezamenlijke accommodatie voor Dubbeldam, Movado, dat weg moet van de Patersweg, en TTV Dordrecht, dat weg moet van sportpark Corridor. Dat plan blijkt nu 2,3 miljoen euro duurder dan de 5,5 miljoen euro, die de gemeenteraad beschikbaar stelde. Voorzitter Arie in't Veld van Dubbeldam twijfelt echter opnieuw aan de cijfers.


"Daar moet nog eens kritisch naar gekeken worden. De bouwkosten zijn veel hoger dan een paar jaar geleden". Wethouder Stam zegt echter dat daarmee rekening gehouden is. Dubbeldam zou in het nieuwe plan dus een weer een eigen accommodatie krijgen. "En natuurlijk moet de club daar zelf aan meebetalen", zegt Stam. "Dat is altijd de bedoeling geweest".


Hoeveel de clubs moeten bijpassen is niet duidelijk. Daarom gaat Stam met de clubs een haalbaarheidsonderzoek doen. Dat moet voor de komende zomer zijn afgerond.

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.