gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer problemen met uitstoot DuPont

Bij DuPont is via een schoorsteen vorige maand ruim 2700 kg formaldehyde gelekt. Dat is vandaag pas bekend geworden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Formaldehyde is een kankerverwekkende stof die bij de productie van harde kunststoffen wordt gebruikt. Omdat de stof op een hoogte van bijna 50 meter is vrijgekomen en in de wind snel verdunt, zou er geen risico voor omwonenden zijn geweest.

De lekkage vond tussen 10 en 12 augustus plaats bij de Delrinfabriek door scheuren van een breekplaat. Werknemers roken de kenmerkende geur. Het productieproces werd daarop stopgezet. In juni zijn er voor de detectie 23 ‘e-noses’ of snuffelaars neergezet, maar die zijn nog in de testfase.

De lekkage is op 12 augustus gemeld. De omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid doet onderzoek en verwacht aan het eind van deze week het rapport klaar te hebben.

Formaldehyde is in Europa formeel sinds 1 januari van dit jaar verboden. Maar de industrie krijgt voorlopig dispensatie om naar goede alternatieven te zoeken.

De werkwijze van DuPont wordt door toxicologen zorgwekkend genoemd, gezien alle problemen in de afgelopen tijd.

Lees ook

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.