gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer problemen met uitstoot DuPont

Bij DuPont is via een schoorsteen vorige maand ruim 2700 kg formaldehyde gelekt. Dat is vandaag pas bekend geworden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Formaldehyde is een kankerverwekkende stof die bij de productie van harde kunststoffen wordt gebruikt. Omdat de stof op een hoogte van bijna 50 meter is vrijgekomen en in de wind snel verdunt, zou er geen risico voor omwonenden zijn geweest.

De lekkage vond tussen 10 en 12 augustus plaats bij de Delrinfabriek door scheuren van een breekplaat. Werknemers roken de kenmerkende geur. Het productieproces werd daarop stopgezet. In juni zijn er voor de detectie 23 ‘e-noses’ of snuffelaars neergezet, maar die zijn nog in de testfase.

De lekkage is op 12 augustus gemeld. De omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid doet onderzoek en verwacht aan het eind van deze week het rapport klaar te hebben.

Formaldehyde is in Europa formeel sinds 1 januari van dit jaar verboden. Maar de industrie krijgt voorlopig dispensatie om naar goede alternatieven te zoeken.

De werkwijze van DuPont wordt door toxicologen zorgwekkend genoemd, gezien alle problemen in de afgelopen tijd.

Lees ook

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.