gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer problemen met uitstoot DuPont

Bij DuPont is via een schoorsteen vorige maand ruim 2700 kg formaldehyde gelekt. Dat is vandaag pas bekend geworden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Formaldehyde is een kankerverwekkende stof die bij de productie van harde kunststoffen wordt gebruikt. Omdat de stof op een hoogte van bijna 50 meter is vrijgekomen en in de wind snel verdunt, zou er geen risico voor omwonenden zijn geweest.

De lekkage vond tussen 10 en 12 augustus plaats bij de Delrinfabriek door scheuren van een breekplaat. Werknemers roken de kenmerkende geur. Het productieproces werd daarop stopgezet. In juni zijn er voor de detectie 23 ‘e-noses’ of snuffelaars neergezet, maar die zijn nog in de testfase.

De lekkage is op 12 augustus gemeld. De omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid doet onderzoek en verwacht aan het eind van deze week het rapport klaar te hebben.

Formaldehyde is in Europa formeel sinds 1 januari van dit jaar verboden. Maar de industrie krijgt voorlopig dispensatie om naar goede alternatieven te zoeken.

De werkwijze van DuPont wordt door toxicologen zorgwekkend genoemd, gezien alle problemen in de afgelopen tijd.

Lees ook

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.