gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer problemen met uitstoot DuPont

Bij DuPont is via een schoorsteen vorige maand ruim 2700 kg formaldehyde gelekt. Dat is vandaag pas bekend geworden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Formaldehyde is een kankerverwekkende stof die bij de productie van harde kunststoffen wordt gebruikt. Omdat de stof op een hoogte van bijna 50 meter is vrijgekomen en in de wind snel verdunt, zou er geen risico voor omwonenden zijn geweest.

De lekkage vond tussen 10 en 12 augustus plaats bij de Delrinfabriek door scheuren van een breekplaat. Werknemers roken de kenmerkende geur. Het productieproces werd daarop stopgezet. In juni zijn er voor de detectie 23 ‘e-noses’ of snuffelaars neergezet, maar die zijn nog in de testfase.

De lekkage is op 12 augustus gemeld. De omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid doet onderzoek en verwacht aan het eind van deze week het rapport klaar te hebben.

Formaldehyde is in Europa formeel sinds 1 januari van dit jaar verboden. Maar de industrie krijgt voorlopig dispensatie om naar goede alternatieven te zoeken.

De werkwijze van DuPont wordt door toxicologen zorgwekkend genoemd, gezien alle problemen in de afgelopen tijd.

Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.