gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer problemen met uitstoot DuPont

Bij DuPont is via een schoorsteen vorige maand ruim 2700 kg formaldehyde gelekt. Dat is vandaag pas bekend geworden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Formaldehyde is een kankerverwekkende stof die bij de productie van harde kunststoffen wordt gebruikt. Omdat de stof op een hoogte van bijna 50 meter is vrijgekomen en in de wind snel verdunt, zou er geen risico voor omwonenden zijn geweest.

De lekkage vond tussen 10 en 12 augustus plaats bij de Delrinfabriek door scheuren van een breekplaat. Werknemers roken de kenmerkende geur. Het productieproces werd daarop stopgezet. In juni zijn er voor de detectie 23 ‘e-noses’ of snuffelaars neergezet, maar die zijn nog in de testfase.

De lekkage is op 12 augustus gemeld. De omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid doet onderzoek en verwacht aan het eind van deze week het rapport klaar te hebben.

Formaldehyde is in Europa formeel sinds 1 januari van dit jaar verboden. Maar de industrie krijgt voorlopig dispensatie om naar goede alternatieven te zoeken.

De werkwijze van DuPont wordt door toxicologen zorgwekkend genoemd, gezien alle problemen in de afgelopen tijd.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.