gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer proef Scheffersplein

De gemeente heeft vanochtend weer een slijpproef uit laten voeren op het Scheffersplein. Geprobeerd is om de slijpsporen minder zichtbaar te laten zijn. Als het resultaat bevalt, wordt deze methode toegepast op de ongelijk gelegde keien.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het straalbedrijf pakt de test vandaag groter aan. Een heel vak wordt onder handen genomen. In plaats van alleen één kant op te frezen, wordt er nu ook nog eens dwars overheen gefreesd. Daarna wordt wordt met hoge druk water over het proefvak gespoten. Dat laatste spoelt de witte waas weg die de vorige keer de behandelde keien ontsierde. Volgens wethouder Reynvaan is dit de finale test: "Als het resultaat er goed uitziet, willen we volgende week maandag gaan beginnen. Dat doen we in overleg met de horeca-ondernemers op het plein". Er wordt gezocht naar opslag in de buurt om alle terrastafels en stoelen tijdelijk neer te zitten. Waarschijnlijk duren de werkzaamheden anderhalve week. "We zijn nog steeds in overleg met de aannemer over bij wie de verantwoordelijkheid ligt", zegt Renvaan. Het lijkt erop dat dat vooraf niet goed op papier is gezet. 

Lees ook

FOTO THUMB UITSLAG 2026 ZWI.png

Zo stemde Zwijndrecht: lokale partij verreweg de grootste

In Zwijndrecht is Algemeen Belang Zwijndrecht de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 41 procent van de stemmen. Daarna volgen op grote afstand de ChristenUnie-SGP (14,4 procent) en CDA (12,8 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 SLIE.png

Zo stemde Sliedrecht: Verschil tussen nummer 1 en 2 is maar 15 stemmen

In Sliedrecht is SGP-ChristenUnie de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij kreeg 28 procent van de stemmen, nipt meer dan de lokale partij Slydregt.NU (27,9 procent). Daarna volgt PRO Sliedrecht (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 PAP.png

Zo stemde Papendrecht: nieuwkomer PVV grootste partij

In Papendrecht is de PVV de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij, nieuwkomer in Papendrecht, kreeg 21,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de VVD (13,9 procent) en Onafhankelijk Papendrecht (9,6 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 MOL.png

Zo stemde Molenlanden: opnieuw hoogste opkomstpercentage

In Molenlanden is Doe mee! Molenlanden de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 28,6 procent van de stemmen. Daarna volgen SGP (27,8 procent) en CDA (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 STREEK.png

De stemmen zijn geteld: dit zijn de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen

In vijf van de negen gemeenten in de streek heeft een lokale partij de gemeenteraadsverkiezingen gewonnen. Het gaat om Hardinxveld-Giessendam (T@B), Hendrik-Ido-Ambacht (Realistisch Ambacht), Molenlanden (Doe Mee! Molenlanden), Ridderkerk (Partij 18PLUS) en Zwijndrecht (Algemeen Belang Zwijndrecht).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 RID.png

Zo stemde Ridderkerk: Partij 18PLUS grote winnaar

In Ridderkerk is de Partij 18PLUS de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 36,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de SGP (15,3 procent) en CDA (8,5 procent).