gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer proef Scheffersplein

De gemeente heeft vanochtend weer een slijpproef uit laten voeren op het Scheffersplein. Geprobeerd is om de slijpsporen minder zichtbaar te laten zijn. Als het resultaat bevalt, wordt deze methode toegepast op de ongelijk gelegde keien.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het straalbedrijf pakt de test vandaag groter aan. Een heel vak wordt onder handen genomen. In plaats van alleen één kant op te frezen, wordt er nu ook nog eens dwars overheen gefreesd. Daarna wordt wordt met hoge druk water over het proefvak gespoten. Dat laatste spoelt de witte waas weg die de vorige keer de behandelde keien ontsierde. Volgens wethouder Reynvaan is dit de finale test: "Als het resultaat er goed uitziet, willen we volgende week maandag gaan beginnen. Dat doen we in overleg met de horeca-ondernemers op het plein". Er wordt gezocht naar opslag in de buurt om alle terrastafels en stoelen tijdelijk neer te zitten. Waarschijnlijk duren de werkzaamheden anderhalve week. "We zijn nog steeds in overleg met de aannemer over bij wie de verantwoordelijkheid ligt", zegt Renvaan. Het lijkt erop dat dat vooraf niet goed op papier is gezet. 

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.