gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer rechtzaak tegen Eurogrit

Het straalbedrijf Muehlhan sleept Eurogrit voor de tweede keer voor de rechter. Het gaat de laatste tijd niet zo best met het Dordtse Straalbedrijf Eurogrit, want het bedrijf heeft vervuild straalgrit met kankerverwekkende asbest erin geleverd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De directeur van Muehlman eist dat Eurogrit een schadevergoeding betaald. Verder wil hij geen uitspraken doen voordat de rechtszaak van start gaat. De rechtszaak zal als voorbeeld dienen voor eventuele toekomstige schadeclaims, want Eurogrit heeft binnen Nederland en België aan vermoedelijk 140 bedrijven het vervuilde grit geleverd. Eerder eiste het inmiddels failliete scheepswerf een schadevergoeding van 605.000 euro van Eurogrit. De rechter wees dit af.

Het vervuilde grit heeft inmiddels veel schade veroorzaakt bij particulieren en bedrijven. De kosten voor het stilleggen van werk, onderzoeken en het opruimen van alle rommel kunnen volgens OnderhoudNL oplopen tot 200 miljoen euro. Het grit is namelijk bedoeld voor het verwijderen van roest en vuil van stalen materialen.

Asbestkanker kan je niet direct zien, dat komt pas na een paar jaar. Toch is het bedrijven aangeraden om het personeel die de afgelopen jaren bij Eurogrit heeft gewerkt te inventariseren.

Begin oktober was het bekend dat Eurogrit straalgrit met asbest leverde. Het Dordtse bedrijf bracht dit zelf naar buiten. Het grit werd gemaakt uit smeltslakken die werden geïmporteerd van kolencentrales uit Oekraïne.

Lees ook

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?