gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer rechtzaak tegen Eurogrit

Het straalbedrijf Muehlhan sleept Eurogrit voor de tweede keer voor de rechter. Het gaat de laatste tijd niet zo best met het Dordtse Straalbedrijf Eurogrit, want het bedrijf heeft vervuild straalgrit met kankerverwekkende asbest erin geleverd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De directeur van Muehlman eist dat Eurogrit een schadevergoeding betaald. Verder wil hij geen uitspraken doen voordat de rechtszaak van start gaat. De rechtszaak zal als voorbeeld dienen voor eventuele toekomstige schadeclaims, want Eurogrit heeft binnen Nederland en België aan vermoedelijk 140 bedrijven het vervuilde grit geleverd. Eerder eiste het inmiddels failliete scheepswerf een schadevergoeding van 605.000 euro van Eurogrit. De rechter wees dit af.

Het vervuilde grit heeft inmiddels veel schade veroorzaakt bij particulieren en bedrijven. De kosten voor het stilleggen van werk, onderzoeken en het opruimen van alle rommel kunnen volgens OnderhoudNL oplopen tot 200 miljoen euro. Het grit is namelijk bedoeld voor het verwijderen van roest en vuil van stalen materialen.

Asbestkanker kan je niet direct zien, dat komt pas na een paar jaar. Toch is het bedrijven aangeraden om het personeel die de afgelopen jaren bij Eurogrit heeft gewerkt te inventariseren.

Begin oktober was het bekend dat Eurogrit straalgrit met asbest leverde. Het Dordtse bedrijf bracht dit zelf naar buiten. Het grit werd gemaakt uit smeltslakken die werden geïmporteerd van kolencentrales uit Oekraïne.

Lees ook

Winteropvang-Dordrecht-768x576

Dak- en thuislozen kunnen hier opnieuw terecht deze winter

Voor dak- en thuislozen uit onze streek komt opnieuw een tijdelijke regionale winteropvang in Gorinchem. Vanaf 1 december biedt Gebouw C, pal naast het Stadhuis, onderdak voor wie Dordrecht moeilijker bereikbaar is. De kosten worden betaald uit rijksmiddelen van maatschappelijke opvang, Dordrecht beheert deze regionale pot.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

OPMA Simone van der Kraan foto artikel

Op Pad Met Ad: Simone van der Kraan brengt mensen samen met liefde voor koken

Simone van der Kraan kookt maandelijks vrijwillig voor en met mensen die te maken hebben met eenzaamheid of armoede. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad, gaat Ad met haar naar de keuken waar ze elke maand kookt voor de mensen.

Biesbosch MuseumEiland (1)

Biesbosch MuseumEiland maakt kans op Museumprijs

Het Biesbosch MuseumEiland staat in de finale van de VriendenLoterij Museumprijs. Dit jaar maakt het museum kans op de titel ‘Het groene museum’. Tijdens de landelijke publieke stemronde hoopt het museum de hoofdprijs van 100.000 euro te winnen. Het museum neemt het op tegen twee andere musea: Forteiland Pampus bij Muiden en Museum De Bastei in Nijmegen.