gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer rechtzaak tegen Eurogrit

Het straalbedrijf Muehlhan sleept Eurogrit voor de tweede keer voor de rechter. Het gaat de laatste tijd niet zo best met het Dordtse Straalbedrijf Eurogrit, want het bedrijf heeft vervuild straalgrit met kankerverwekkende asbest erin geleverd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De directeur van Muehlman eist dat Eurogrit een schadevergoeding betaald. Verder wil hij geen uitspraken doen voordat de rechtszaak van start gaat. De rechtszaak zal als voorbeeld dienen voor eventuele toekomstige schadeclaims, want Eurogrit heeft binnen Nederland en België aan vermoedelijk 140 bedrijven het vervuilde grit geleverd. Eerder eiste het inmiddels failliete scheepswerf een schadevergoeding van 605.000 euro van Eurogrit. De rechter wees dit af.

Het vervuilde grit heeft inmiddels veel schade veroorzaakt bij particulieren en bedrijven. De kosten voor het stilleggen van werk, onderzoeken en het opruimen van alle rommel kunnen volgens OnderhoudNL oplopen tot 200 miljoen euro. Het grit is namelijk bedoeld voor het verwijderen van roest en vuil van stalen materialen.

Asbestkanker kan je niet direct zien, dat komt pas na een paar jaar. Toch is het bedrijven aangeraden om het personeel die de afgelopen jaren bij Eurogrit heeft gewerkt te inventariseren.

Begin oktober was het bekend dat Eurogrit straalgrit met asbest leverde. Het Dordtse bedrijf bracht dit zelf naar buiten. Het grit werd gemaakt uit smeltslakken die werden geïmporteerd van kolencentrales uit Oekraïne.

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.