gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer rechtzaak tegen Eurogrit

Het straalbedrijf Muehlhan sleept Eurogrit voor de tweede keer voor de rechter. Het gaat de laatste tijd niet zo best met het Dordtse Straalbedrijf Eurogrit, want het bedrijf heeft vervuild straalgrit met kankerverwekkende asbest erin geleverd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De directeur van Muehlman eist dat Eurogrit een schadevergoeding betaald. Verder wil hij geen uitspraken doen voordat de rechtszaak van start gaat. De rechtszaak zal als voorbeeld dienen voor eventuele toekomstige schadeclaims, want Eurogrit heeft binnen Nederland en België aan vermoedelijk 140 bedrijven het vervuilde grit geleverd. Eerder eiste het inmiddels failliete scheepswerf een schadevergoeding van 605.000 euro van Eurogrit. De rechter wees dit af.

Het vervuilde grit heeft inmiddels veel schade veroorzaakt bij particulieren en bedrijven. De kosten voor het stilleggen van werk, onderzoeken en het opruimen van alle rommel kunnen volgens OnderhoudNL oplopen tot 200 miljoen euro. Het grit is namelijk bedoeld voor het verwijderen van roest en vuil van stalen materialen.

Asbestkanker kan je niet direct zien, dat komt pas na een paar jaar. Toch is het bedrijven aangeraden om het personeel die de afgelopen jaren bij Eurogrit heeft gewerkt te inventariseren.

Begin oktober was het bekend dat Eurogrit straalgrit met asbest leverde. Het Dordtse bedrijf bracht dit zelf naar buiten. Het grit werd gemaakt uit smeltslakken die werden geïmporteerd van kolencentrales uit Oekraïne.

Lees ook

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''