gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer rechtzaak tegen Eurogrit

Het straalbedrijf Muehlhan sleept Eurogrit voor de tweede keer voor de rechter. Het gaat de laatste tijd niet zo best met het Dordtse Straalbedrijf Eurogrit, want het bedrijf heeft vervuild straalgrit met kankerverwekkende asbest erin geleverd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De directeur van Muehlman eist dat Eurogrit een schadevergoeding betaald. Verder wil hij geen uitspraken doen voordat de rechtszaak van start gaat. De rechtszaak zal als voorbeeld dienen voor eventuele toekomstige schadeclaims, want Eurogrit heeft binnen Nederland en België aan vermoedelijk 140 bedrijven het vervuilde grit geleverd. Eerder eiste het inmiddels failliete scheepswerf een schadevergoeding van 605.000 euro van Eurogrit. De rechter wees dit af.

Het vervuilde grit heeft inmiddels veel schade veroorzaakt bij particulieren en bedrijven. De kosten voor het stilleggen van werk, onderzoeken en het opruimen van alle rommel kunnen volgens OnderhoudNL oplopen tot 200 miljoen euro. Het grit is namelijk bedoeld voor het verwijderen van roest en vuil van stalen materialen.

Asbestkanker kan je niet direct zien, dat komt pas na een paar jaar. Toch is het bedrijven aangeraden om het personeel die de afgelopen jaren bij Eurogrit heeft gewerkt te inventariseren.

Begin oktober was het bekend dat Eurogrit straalgrit met asbest leverde. Het Dordtse bedrijf bracht dit zelf naar buiten. Het grit werd gemaakt uit smeltslakken die werden geïmporteerd van kolencentrales uit Oekraïne.

Lees ook

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.