gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer regenboogvlaggen vernield bij expositie

0e2fafac0561f0da0217d3dd7568c177

De samensteller voor de expositie No land for Love heeft maandagmorgen aangifte gedaan van brandstichting en vernieling. Zondag is opnieuw geprobeerd een regenboogvlag op de Spuiboulevard in brand te steken. Het is bij deze tentoonstelling de vijfde keer dat de vlaggen voor het oude ANWB-gebouw vernield worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vorige week werden de vlaggen in de nacht van dinsdag op woensdag gescheurd, bespuugd en verbrand. Ook vrijdag gebeurde dat, die dag alleen al drie keer. “Het is ongekend”, zegt Sandro Kortekaas, die de expositie over gevluchte lhbti’ers heeft samengesteld.


“Vrijdag kwam er man vanuit de bus naar de expositieruimte lopen. Hij spuugt op de vlag, terwijl hij me aankijkt. Dat is zo bizar, om te zien dat iemand dat doet.”


De expositie, die tot en met zondag te zien was, trok volgens Kortekaas ook positieve aandacht. Zo werden de teksten naast foto’s in de etalage veelvuldig gelezen, dat maakt het voor hem extra pijnlijk dat het ook zoveel haat oproept.


“Het is zo grof, het raakte me echt. De dingen die wij doen, doen we met veel respect en dat anderen zich zo afreageren op een internationaal symbool. Dat is onbegrijpelijk.”


Door de aangifte hoopt Kortekaas dat de schuldigen zich binnenkort moeten verantwoorden. “Ik hoop dat de Officier van Justitie onderzoek gaat doen. Daarnaast heeft een raadslid van GroenLinks aangegeven er dinsdag in de gemeenteraad aandacht aan te willen besteden. Dat vind ik hartstikke goed, ik woon niet in Dordrecht, maar de politiek moet dit oppakken.”

Burgemeester Wouter Kolff uitte zijn afkeer over de vernielingen op Twitter. "Walgelijk en bespottelijk gedrag", schreef hij. "Ik heb de politie gevraagd hier extra aandacht aan te besteden."

Kortekaas is blij met de afkeur, maar had op meer gehoopt. "Een tweet is toch wel makkelijk. Het is de eerste keer in Nederland dat een regenboogvlag op deze wijze vernield wordt, meerdere keren zelfs. Zijn boodschap had veel krachtiger gekund, door langs te komen en een statement in de pers te maken bijvoorbeeld. Dat vind ik wel een gemiste kans."

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.