gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer regenboogvlaggen vernield bij expositie

0e2fafac0561f0da0217d3dd7568c177

De samensteller voor de expositie No land for Love heeft maandagmorgen aangifte gedaan van brandstichting en vernieling. Zondag is opnieuw geprobeerd een regenboogvlag op de Spuiboulevard in brand te steken. Het is bij deze tentoonstelling de vijfde keer dat de vlaggen voor het oude ANWB-gebouw vernield worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vorige week werden de vlaggen in de nacht van dinsdag op woensdag gescheurd, bespuugd en verbrand. Ook vrijdag gebeurde dat, die dag alleen al drie keer. “Het is ongekend”, zegt Sandro Kortekaas, die de expositie over gevluchte lhbti’ers heeft samengesteld.


“Vrijdag kwam er man vanuit de bus naar de expositieruimte lopen. Hij spuugt op de vlag, terwijl hij me aankijkt. Dat is zo bizar, om te zien dat iemand dat doet.”


De expositie, die tot en met zondag te zien was, trok volgens Kortekaas ook positieve aandacht. Zo werden de teksten naast foto’s in de etalage veelvuldig gelezen, dat maakt het voor hem extra pijnlijk dat het ook zoveel haat oproept.


“Het is zo grof, het raakte me echt. De dingen die wij doen, doen we met veel respect en dat anderen zich zo afreageren op een internationaal symbool. Dat is onbegrijpelijk.”


Door de aangifte hoopt Kortekaas dat de schuldigen zich binnenkort moeten verantwoorden. “Ik hoop dat de Officier van Justitie onderzoek gaat doen. Daarnaast heeft een raadslid van GroenLinks aangegeven er dinsdag in de gemeenteraad aandacht aan te willen besteden. Dat vind ik hartstikke goed, ik woon niet in Dordrecht, maar de politiek moet dit oppakken.”

Burgemeester Wouter Kolff uitte zijn afkeer over de vernielingen op Twitter. "Walgelijk en bespottelijk gedrag", schreef hij. "Ik heb de politie gevraagd hier extra aandacht aan te besteden."

Kortekaas is blij met de afkeur, maar had op meer gehoopt. "Een tweet is toch wel makkelijk. Het is de eerste keer in Nederland dat een regenboogvlag op deze wijze vernield wordt, meerdere keren zelfs. Zijn boodschap had veel krachtiger gekund, door langs te komen en een statement in de pers te maken bijvoorbeeld. Dat vind ik wel een gemiste kans."

Lees ook

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.