gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer regenboogvlaggen vernield bij expositie

0e2fafac0561f0da0217d3dd7568c177

De samensteller voor de expositie No land for Love heeft maandagmorgen aangifte gedaan van brandstichting en vernieling. Zondag is opnieuw geprobeerd een regenboogvlag op de Spuiboulevard in brand te steken. Het is bij deze tentoonstelling de vijfde keer dat de vlaggen voor het oude ANWB-gebouw vernield worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vorige week werden de vlaggen in de nacht van dinsdag op woensdag gescheurd, bespuugd en verbrand. Ook vrijdag gebeurde dat, die dag alleen al drie keer. “Het is ongekend”, zegt Sandro Kortekaas, die de expositie over gevluchte lhbti’ers heeft samengesteld.


“Vrijdag kwam er man vanuit de bus naar de expositieruimte lopen. Hij spuugt op de vlag, terwijl hij me aankijkt. Dat is zo bizar, om te zien dat iemand dat doet.”


De expositie, die tot en met zondag te zien was, trok volgens Kortekaas ook positieve aandacht. Zo werden de teksten naast foto’s in de etalage veelvuldig gelezen, dat maakt het voor hem extra pijnlijk dat het ook zoveel haat oproept.


“Het is zo grof, het raakte me echt. De dingen die wij doen, doen we met veel respect en dat anderen zich zo afreageren op een internationaal symbool. Dat is onbegrijpelijk.”


Door de aangifte hoopt Kortekaas dat de schuldigen zich binnenkort moeten verantwoorden. “Ik hoop dat de Officier van Justitie onderzoek gaat doen. Daarnaast heeft een raadslid van GroenLinks aangegeven er dinsdag in de gemeenteraad aandacht aan te willen besteden. Dat vind ik hartstikke goed, ik woon niet in Dordrecht, maar de politiek moet dit oppakken.”

Burgemeester Wouter Kolff uitte zijn afkeer over de vernielingen op Twitter. "Walgelijk en bespottelijk gedrag", schreef hij. "Ik heb de politie gevraagd hier extra aandacht aan te besteden."

Kortekaas is blij met de afkeur, maar had op meer gehoopt. "Een tweet is toch wel makkelijk. Het is de eerste keer in Nederland dat een regenboogvlag op deze wijze vernield wordt, meerdere keren zelfs. Zijn boodschap had veel krachtiger gekund, door langs te komen en een statement in de pers te maken bijvoorbeeld. Dat vind ik wel een gemiste kans."

Lees ook

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.