gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer vraagt Chemours om een vergunning waarbij 'belangrijke informatie ontbreekt'

b46919de4fe3a5c62cea81ec36cd639c.jpg

De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft een negatief advies gegeven over een aanvraag van het Dordtse chemiebedrijf Chemours voor een hogere PFAS-uitstoot. Volgens de ILT ontbreekt belangrijke informatie. "De aanvragen die Chemours voor PFAS indient getuigen van een grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit."

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de tweede keer in relatief korte tijd dat de ILT een negatief advies geeft over een aanvraag van Chemours. In oktober 2024 deed de inspectie dat ook al bij een aanvraag over PFAS-lozingen in het water. Toen ontbraken "essentiële gegevens over de risico’s voor mens en milieu", aldus de ILT.
"Het zou voor Chemours duidelijk moeten zijn waar een aanvraag aan moet voldoen. Toch blijven de aanvragen die Chemours voor PFAS indient, getuigen van een grote-stappen-snel-thuis-mentaliteit", schrijft de inspectie. "De ILT wil daar paal en perk aan stellen en adviseert het bevoegd gezag daar naar Chemours toe kritisch op te zijn."

Gebrekkige aanvraag
Volgens de ILT schiet de aanvraag op meerdere punten tekort. Zo zou er belangrijke informatie ontbreken die nodig is om de risico's van blootstelling aan PFAS door omwonenden te beoordelen. Ook heeft Chemours niet aangetoond dat zij de "beste beschikbare technieken" gebruiken om PFAS-uitstoot te voorkomen of te minimaliseren.

"Bovendien bevat de aanvraag geen duidelijkheid over de omstandigheden waaronder de metingen zijn uitgevoerd en motiveert het bedrijf niet waarom slechts 37 PFAS-verbindingen zijn onderzocht. Verder vindt de ILT de door Chemours voorgestelde emissiegrenswaarden te hoog en de juridische basis daarvoor twijfelachtig."

Chemours heeft de kans gekregen om de juiste informatie alsnog te verschaffen. Doen zij dat niet of onvoldoende, dan adviseert de ILT de provincie Zuid-Holland om de aanvraag niet in behandeling te nemen. De provincie is uiteindelijk verantwoordelijk voor het wel of niet verlenen van de vergunning.

Lees ook

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.

vrijwilliger onderwijsmuseum.png

Lach is terug bij Onderwijsmuseum: 'Klein feestje gevierd'

Twee dagen na het besluit van de Tweede Kamer om de subsidie voor het Nationaal Onderwijsmuseum door te zetten en te verhogen, leeft nog steeds iedereen in een roes binnen de muren van het museum. Lokale politici, vrijwilligers en bezoekers zijn het met elkaar eens: dit instituut mocht niet verloren gaan.

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.