gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt trekt minder bezoekers

Duurzaamheidscentrum Weizigt heeft vorig jaar 3% minder bezoekers welkom mogen heten dan in 2015. In het afgelopen jaar bezochten 156.425 mensen het terrein. Dat zijn er ruim vijfduizend minder dan in het jaar daarvoor.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Volgens Xandra Doornbos, woordvoerder van Weizigt, heeft de terugloop van het aantal bezoekers vooral te maken met de vogelgriep. ¨Onze vogels worden sinds november opgehokt en dat houdt in dat tegelijkertijd het eiland voor de vogels tijdelijk is afgesloten. De verwachting is dat dit zeker nog twee tot drie maanden kan duren¨.

Ondanks het dalende bezoekersaantal trok Weizigt veel mensen met hun vaste publiekstrekkers zoals de Stadsboerderij, de Tuinen en het Aquarama. Daarnaast waren er verscheidene activiteiten waar bezoekers naartoe konden gaan. Dat varieerde van Week van ons Water tot de actieweek Dordt Schoon. Weizigt hoopt in het nieuwe jaar weer zoveel mogelijk bezoekers te verwelkomen.

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.