gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt trekt minder bezoekers

Duurzaamheidscentrum Weizigt heeft vorig jaar 3% minder bezoekers welkom mogen heten dan in 2015. In het afgelopen jaar bezochten 156.425 mensen het terrein. Dat zijn er ruim vijfduizend minder dan in het jaar daarvoor.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Volgens Xandra Doornbos, woordvoerder van Weizigt, heeft de terugloop van het aantal bezoekers vooral te maken met de vogelgriep. ¨Onze vogels worden sinds november opgehokt en dat houdt in dat tegelijkertijd het eiland voor de vogels tijdelijk is afgesloten. De verwachting is dat dit zeker nog twee tot drie maanden kan duren¨.

Ondanks het dalende bezoekersaantal trok Weizigt veel mensen met hun vaste publiekstrekkers zoals de Stadsboerderij, de Tuinen en het Aquarama. Daarnaast waren er verscheidene activiteiten waar bezoekers naartoe konden gaan. Dat varieerde van Week van ons Water tot de actieweek Dordt Schoon. Weizigt hoopt in het nieuwe jaar weer zoveel mogelijk bezoekers te verwelkomen.

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.