gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt trekt minder bezoekers

Duurzaamheidscentrum Weizigt heeft vorig jaar 3% minder bezoekers welkom mogen heten dan in 2015. In het afgelopen jaar bezochten 156.425 mensen het terrein. Dat zijn er ruim vijfduizend minder dan in het jaar daarvoor.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Volgens Xandra Doornbos, woordvoerder van Weizigt, heeft de terugloop van het aantal bezoekers vooral te maken met de vogelgriep. ¨Onze vogels worden sinds november opgehokt en dat houdt in dat tegelijkertijd het eiland voor de vogels tijdelijk is afgesloten. De verwachting is dat dit zeker nog twee tot drie maanden kan duren¨.

Ondanks het dalende bezoekersaantal trok Weizigt veel mensen met hun vaste publiekstrekkers zoals de Stadsboerderij, de Tuinen en het Aquarama. Daarnaast waren er verscheidene activiteiten waar bezoekers naartoe konden gaan. Dat varieerde van Week van ons Water tot de actieweek Dordt Schoon. Weizigt hoopt in het nieuwe jaar weer zoveel mogelijk bezoekers te verwelkomen.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.