gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt verwelkomt drie lammetjes

Zondagochtend werden de verzorgers van Duurzaamheidscentrum blij verrast: geit Duo-Penotti was 's nachts bevallen van drie lammetjes. Moeder en dochters maken het goed.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
"We wisten wel dat ze zwanger was, maar dat het er drie waren, verraste ons. Meestal krijgen geiten twee lammetjes, ze hebben tenslotte ook maar twee spenen. Dat het er drie zijn is erg vermoeiend voor de geit, maar tot nu toe gaat het helemaal goed," vertelt verzorgster Tonny Piket.

De drie meisjes krijgen geen namen, want die mogen de boerderijen waar ze uiteindelijk naartoe verhuizen verzinnen. De kleine geitjes blijven namelijk niet bij Weizigt: ze blijven nog drie maanden bij hun moeder, daarna worden andere boerderijen gezocht. "Als er geen ruimte is, past het gewoon niet meer. Dus we gaan op zoek naar boerderijen of kinderboederijen die ze over willen nemen."

De lammetjes blijven drie dagen binnen, om de band met hun moeder te versterken. Dat gebeurt ook in de natuur: de moeder zondert haarzelf en haar pasgeboren lammetjes af van de rest. Op woensdag mogen moeder en kinderen naar buiten.

Er bestaat een kans dat het duurzaamheidscentrum later deze week nog meer lammetjes kan verwelkomen: geit Vanilla is hoogzwanger. Piket: "Nadat de eerste bevalt, bevallen de andere dieren ook vlot achter elkaar."

Lees ook

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.