gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt verwelkomt drie lammetjes

Zondagochtend werden de verzorgers van Duurzaamheidscentrum blij verrast: geit Duo-Penotti was 's nachts bevallen van drie lammetjes. Moeder en dochters maken het goed.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
"We wisten wel dat ze zwanger was, maar dat het er drie waren, verraste ons. Meestal krijgen geiten twee lammetjes, ze hebben tenslotte ook maar twee spenen. Dat het er drie zijn is erg vermoeiend voor de geit, maar tot nu toe gaat het helemaal goed," vertelt verzorgster Tonny Piket.

De drie meisjes krijgen geen namen, want die mogen de boerderijen waar ze uiteindelijk naartoe verhuizen verzinnen. De kleine geitjes blijven namelijk niet bij Weizigt: ze blijven nog drie maanden bij hun moeder, daarna worden andere boerderijen gezocht. "Als er geen ruimte is, past het gewoon niet meer. Dus we gaan op zoek naar boerderijen of kinderboederijen die ze over willen nemen."

De lammetjes blijven drie dagen binnen, om de band met hun moeder te versterken. Dat gebeurt ook in de natuur: de moeder zondert haarzelf en haar pasgeboren lammetjes af van de rest. Op woensdag mogen moeder en kinderen naar buiten.

Er bestaat een kans dat het duurzaamheidscentrum later deze week nog meer lammetjes kan verwelkomen: geit Vanilla is hoogzwanger. Piket: "Nadat de eerste bevalt, bevallen de andere dieren ook vlot achter elkaar."

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.