gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt verwelkomt drie lammetjes

Zondagochtend werden de verzorgers van Duurzaamheidscentrum blij verrast: geit Duo-Penotti was 's nachts bevallen van drie lammetjes. Moeder en dochters maken het goed.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
"We wisten wel dat ze zwanger was, maar dat het er drie waren, verraste ons. Meestal krijgen geiten twee lammetjes, ze hebben tenslotte ook maar twee spenen. Dat het er drie zijn is erg vermoeiend voor de geit, maar tot nu toe gaat het helemaal goed," vertelt verzorgster Tonny Piket.

De drie meisjes krijgen geen namen, want die mogen de boerderijen waar ze uiteindelijk naartoe verhuizen verzinnen. De kleine geitjes blijven namelijk niet bij Weizigt: ze blijven nog drie maanden bij hun moeder, daarna worden andere boerderijen gezocht. "Als er geen ruimte is, past het gewoon niet meer. Dus we gaan op zoek naar boerderijen of kinderboederijen die ze over willen nemen."

De lammetjes blijven drie dagen binnen, om de band met hun moeder te versterken. Dat gebeurt ook in de natuur: de moeder zondert haarzelf en haar pasgeboren lammetjes af van de rest. Op woensdag mogen moeder en kinderen naar buiten.

Er bestaat een kans dat het duurzaamheidscentrum later deze week nog meer lammetjes kan verwelkomen: geit Vanilla is hoogzwanger. Piket: "Nadat de eerste bevalt, bevallen de andere dieren ook vlot achter elkaar."

Lees ook

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.