gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt wandelt weer voor water

Meer dan honderd basisschoolleerlingen lopen woensdag 9 mei zes kilometer door het centrum van Dordt met zes liter water op hun rug.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseert dan weer samen met Simavi de sponsorloop Wandelen voor Water. Daarmee wordt geld ingezameld voor drinkwater- en sanitaire projecten in Kenia, Oeganda en Tanzania. De deelnemende leerlingen uit Dordrecht en Zwijndrecht krijgen voor de wandeling een gastles. Daarin wordt verteld over de situatie van de kinderen voor wie zij geld inzamelen.

Het startschot voor de ochtend wordt om 9.20 uur gegeven door wethouder Rik van der Linden van Duurzaamheid. Hij doet dat samen met de ‘waterpartners’ Evides, Hollandse Delta en Rivierenland. Na de wandeling wordt rond 11.15 uur bekendgemaakt hoeveel geld er is opgehaald.

Aansluitend aan dit programma beginnen om 13.00 uur de Waterspelen. In het kader van de Week van Ons Water zijn er gratis wateractiviteiten rondom het Koetshuis tot 16.00 uur.

Lees ook

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”