gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt wandelt weer voor water

Meer dan honderd basisschoolleerlingen lopen woensdag 9 mei zes kilometer door het centrum van Dordt met zes liter water op hun rug.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseert dan weer samen met Simavi de sponsorloop Wandelen voor Water. Daarmee wordt geld ingezameld voor drinkwater- en sanitaire projecten in Kenia, Oeganda en Tanzania. De deelnemende leerlingen uit Dordrecht en Zwijndrecht krijgen voor de wandeling een gastles. Daarin wordt verteld over de situatie van de kinderen voor wie zij geld inzamelen.

Het startschot voor de ochtend wordt om 9.20 uur gegeven door wethouder Rik van der Linden van Duurzaamheid. Hij doet dat samen met de ‘waterpartners’ Evides, Hollandse Delta en Rivierenland. Na de wandeling wordt rond 11.15 uur bekendgemaakt hoeveel geld er is opgehaald.

Aansluitend aan dit programma beginnen om 13.00 uur de Waterspelen. In het kader van de Week van Ons Water zijn er gratis wateractiviteiten rondom het Koetshuis tot 16.00 uur.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.