gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt wandelt weer voor water

Meer dan honderd basisschoolleerlingen lopen woensdag 9 mei zes kilometer door het centrum van Dordt met zes liter water op hun rug.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseert dan weer samen met Simavi de sponsorloop Wandelen voor Water. Daarmee wordt geld ingezameld voor drinkwater- en sanitaire projecten in Kenia, Oeganda en Tanzania. De deelnemende leerlingen uit Dordrecht en Zwijndrecht krijgen voor de wandeling een gastles. Daarin wordt verteld over de situatie van de kinderen voor wie zij geld inzamelen.

Het startschot voor de ochtend wordt om 9.20 uur gegeven door wethouder Rik van der Linden van Duurzaamheid. Hij doet dat samen met de ‘waterpartners’ Evides, Hollandse Delta en Rivierenland. Na de wandeling wordt rond 11.15 uur bekendgemaakt hoeveel geld er is opgehaald.

Aansluitend aan dit programma beginnen om 13.00 uur de Waterspelen. In het kader van de Week van Ons Water zijn er gratis wateractiviteiten rondom het Koetshuis tot 16.00 uur.

Lees ook

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.