gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weizigt wandelt weer voor water

Meer dan honderd basisschoolleerlingen lopen woensdag 9 mei zes kilometer door het centrum van Dordt met zes liter water op hun rug.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Duurzaamheidscentrum Weizigt organiseert dan weer samen met Simavi de sponsorloop Wandelen voor Water. Daarmee wordt geld ingezameld voor drinkwater- en sanitaire projecten in Kenia, Oeganda en Tanzania. De deelnemende leerlingen uit Dordrecht en Zwijndrecht krijgen voor de wandeling een gastles. Daarin wordt verteld over de situatie van de kinderen voor wie zij geld inzamelen.

Het startschot voor de ochtend wordt om 9.20 uur gegeven door wethouder Rik van der Linden van Duurzaamheid. Hij doet dat samen met de ‘waterpartners’ Evides, Hollandse Delta en Rivierenland. Na de wandeling wordt rond 11.15 uur bekendgemaakt hoeveel geld er is opgehaald.

Aansluitend aan dit programma beginnen om 13.00 uur de Waterspelen. In het kader van de Week van Ons Water zijn er gratis wateractiviteiten rondom het Koetshuis tot 16.00 uur.

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."