Dordrecht, Netherlands

Wensen bewoners Zorggroep Crabbehoff terug te zien in tuin

Twee bewoners van Zorggroep Crabbehoff hebben dinsdagmiddag een figuurlijke ‘eerste steen’ geplaatst in de beleeftuin, om zo het eerste deel van de tuin officieel te openen.
Corrado Francke | 8 oktober 2019 16:48 | Aangepast op 8 oktober 2019 16:48
Het ontwerp is in overleg met bewoners en medewerkers gemaakt. Wensen van hen, zoals een jeu de boulesbaan, terras, bankjes en een kippenhok komen door het ontwerp in vervulling.

De tuin wordt een doe-, beweeg- en beleeftuin en dat is terug te zien in het project. Er zullen namelijk ook fruitbomen, speeltoestellen, kruidentuintjes en een tuinkas in de tuin worden geplaatst, waarvan de aanleg nog enkele maanden zal duren.

“Wij willen geen organisatie zijn waarbij mensen zoals ik voor bewoners gaan bedenken wat er komt”, legt Mark Vosselman, projectleider van de tuin, uit waarom de bewoners mee mochten denken. “We wilden ze zelf na laten denken over de tuin, en een aantal van de ideeën die er zijn, gaan wij realiseren.”

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...