Dordrecht, Netherlands

Wensen voor Dordtse en Bulgaarse baby's

De stedenband tussen Dordrecht en het Bulgaarse Varna werd 20 jaar gelden officieel. Om dit jubileum te vieren heeft de Stichting Stedenband Dordrecht-Varna een actie bedacht
Marjolein Vos | 1 april 2021 09:30 | Aangepast op 1 april 2021 09:30
. Dordtse ouders die hun kind in de maand april komen aangeven bij de gemeente ontvangen het traditionele geboorteschaapje, maar met een t-shirtje waar het jubileumlogo op is geprint.


Bij het knuffelschaapje ontvangen ze ook een flyer waarin gevraagd wordt of ze een wens willen insturen. Die wens moet antwoord geven op de vraag: Hoe zou de wereld er voor hun kindje en voor pasgeboren kindjes in de zusterstad Varna er over 20 jaar uit moeten zien? Van alle wensen wordt door de stichting een kunstwerk gemaakt.


Twintig jaar geleden ontstond de band tussen Dordrecht en Varna. “Het was de tijd dat Oost- en West-Europa elkaar langzaam leerden kennen, maar nog niet samen in de Europese Unie zaten,” laat Nienke Blauw van de Stichting wegen. “In vriendschap hebben de twee steden dit proces van eenwording meegemaakt. En ook meegeholpen kennis te maken met, en meer begrip te krijgen voor, elkaars cultuur.”


Inmiddels is er tussen de steden een levendige uitwisseling op economisch, cultureel, sociaal, educatief en sportief gebied. Beide steden hebben een prachtige historische binnenstad, goede watersportmogelijkheden en ook op andere manieren veel te bieden.


RTV Dordrecht maakte in 2019 een reportage in Varna, waar een Dordtse delegatie meedeed aan een zwemwedstrijd. Daarmee werd geld opgehaald voor een kindertehuis.


Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...