gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wereldkampioene Lucinda Brand pakt ook Europese titel veldrijden

929a9fe9ff70feb36ff4dd87a767013c

Het is de Dordtse Lucinda Brand weer gelukt. Ruim negen maanden nadat ze wereldkampioene werd, heeft ze ook de Europese titel aan haar palmares toegevoegd. Ze versloeg op het Drentse parcours, met als zwaartepunt de VAM-berg, het Hongaarse talent Blanka Kata Vas, die het zilver pakte. Yara Kastelijn veroverde het brons.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Het is al het vierde jaar op rij dat de Europese titel naar een Nederlandse gaat. Ceylin Alvarado (2020), Kastelijn (2019) en Annemarie Worst (2018) gingen Brand voor. Het is al de elfde keer in totaal dat Oranje de hoogste trede van het EK-podium bij de vrouwen siert.

Zonder bondscoach De Knegt

Vas pakte direct vanuit de start de koppositie. Brand zat in het wiel van de 20-jarige Hongaarse en in hun kielzog zaten vier Nederlandse rensters; Denise Betsema, Worst, Alvarado en Kastelijn.

Na flink wat kopwerk van de Hongaarse, ging Brand ervandoor. De andere Nederlandse rensters kozen vervolgens het wiel van Vas en lieten haar de achtervolging leiden.

De 32-jarige Brand breidde haar voorsprong steeds verder uit en had halverwege al een gat van 24 seconden. In de achtervolgende groep lukte het alleen Alvarado en Kastelijn om het tempo van Vas te volgen.

De ijzersterk rijdende Brand was niet meer te achterhalen, waardoor voor Vas en Kastelijn de strijd om het zilver resteerde. Alvarado had de twee in de laatste ronde, na een ongelukkige valpartij, moeten laten gaan. Vas demarreerde op de VAM-berg en pakte zodoende het zilver. Kastelijn kwam als derde over de finish.

Dit artikel is van onze mediapartner NOS

Lees ook

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

merwedebrugrws

Merwedebrug vijf nachten dicht voor alle verkeer

De Merwedebrug is al verboden terrein voor vrachtverkeer, maar in augustus gaat de brug in de A27 ook vijf nachten dicht voor automobilisten en fietsers. Dit vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de brugklep.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.