gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wereldwijven opent naaiatelier

Het Wereldwijven Handwerklab heeft vanaf vandaag ook een naaiatelier. Naast het volgen van brei-, haak- en borduurlessen, kunnen er nu ook onder leiding van ervaren docenten naailessen worden gevolgd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vrijwilligers en participanten van Wereldwijven worden tijdens lessen opgeleid tot geschoolde werkers die kwalitatief goed naaiwerk af kunnen leveren. Vrouwen met wortels in alle hoeken van de wereld – van Irak, Iran, Marokko en Turkije, tot Somalië, Burundi en de Antillen – werken met elkaar samen aan verschillende naaiprojecten.

De naailessen zijn nu nog in een proeffase, maar vanaf januari is het de bedoeling dat er lokale projecten worden aangenomen. De eerste ontwerpers hebben zich hier al voor gemeld, maar moeten dus nog even moeten wachten.

De eerste lessen zitten er al op, vanmiddag is het naaiatelier officieel geopend.
 

Lees ook

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.