gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Wereldwijven' verbonden door naald en draad

9ae5f01f3b7c3b70022c6d3c6513752d

Wereldwijven zijn het. Meer dan honderd vrouwen van over de hele wereld worden bij Wereldwijven Handwerklab in Dordrecht verbonden door naald en draad. Naast dat de vrouwen de mooiste producten borduren van topkwaliteit, krijgen ze in het atelier persoonlijke begeleiding en taalondersteuning.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Zo'n tien vrouwen zijn vrijdagmiddag druk bezig met het borduren van kussens. "Iedereen denkt altijd dat het met veel dames een kippenhok is, maar dit zijn wereldwijven. Die zijn aardig professioneel. Huisvrouwenhandarbeid wordt hier niet gedaan", zegt Jolanda Branderhorst van het atelier.


Eigen verhalen

Siglene Eugenia kwam via de sociale dienst terecht bij de Wereldwijven. "Ik heb zelf gezegd dat ik houd van borduren. Toen zeiden ze dat ze een mooie plek voor me hadden. In oktober zit ik hier al een jaar." Ze heeft het onwijs naar haar zin. "Ik wil het niet missen, ik vind dit hartstikke leuk met de mensen om me heen... anders zit je alleen thuis. Hier heb je mensen om mee te praten en kun je vrienden maken."

Elke vrouw in het atelier heeft haar eigen verhaal. "Daar zijn wij door geraakt", zegt Jolanda. "Je ziet niet aan de buitenkant wat hen drijft om hier in Nederland te zijn. Het gaat hier zelden over lekker koken, maar bijna altijd gaat het over verhalen van het echte leven."

Suzy zit al drie jaar bij het atelier. "Ik heb hier van alles geleerd en ik heb prachtige mensen om me heen. Veel verschillende culturen, dat is gezellig."


Nike

De dames hebben een grote klus binnengesleept, voor Nike in Dubai. Over de inhoud zegt Jolanda niks. "Het is nog een geheimpje, maar we zijn er super trots op. Er zijn maar weinig plekken waar nog zoveel gehandwerkt wordt."

Maar hoe komt een multinational terecht in de Dordtse binnenstad? "Eigenlijk zitten overal ook maar 'gewoon' mensen", zegt Jolanda. "De vrouw die ons de opdracht heeft gegeven, volgt ons al jaren. Aardig zijn, doorgaan en vooral goede spullen leveren. Daar staan we helemaal achter. We zijn niet voor de goedkope markt."

Ook dit jaar trekken verslaggevers van RTV Rijnmond zes weken weken lang door de regio tijdens de Zomertoer. De verhalen en reportages over de Drechtsteden zijn de komende weken ook te zijn bij RTV Dordrecht.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.