Dordrecht, Netherlands

Werkzaamheden N3 beginnen komend weekend

Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Betekend dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.
Dennis Koorevaar | 16 juli 2020 14:34 | Aangepast op 16 juli 2020 14:34
Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli, beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Dat betekent dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.

Daarna is de rest van de N3 aan de beurt. "De hobbels en bobbels gaan er uit." vertelt Jantien Heijdeman van Rijkswaterstaat. En om dat aan te pakken gaat de Randweg vanaf komende zomer op de schop. Er komt niet alleen een nieuw laagje asfalt, de hele weg wordt tot aan de fundering toe ontmanteld en opnieuw opgebouwd. "Het probleem in deze omgeving is dat we te maken hebben met hele zachte grond. We hebben dat al gemerkt bij de A15 en de A16. Alles zakt."

Hoewel het fijn is als alle gaten, hobbels, bobbels en andere ellende uit de 10 kilometer lange N3 verdwenen zijn, betekent het wel weer een hoop werkzaamheden en dus voor de stad en dat net nadat de afsluiting van de Wantijbrug eindelijk achter ons ligt.

"En het was een grote ingreep die ook heel vel verkeer in de stad tot gevolg had." begint wethouder Rik van der Linden. "Dat hebben we goed opgepakt met alternatieven zoals de fiets. Dit is een ander project waarbij je wel dezelfde vragen stelt; Hoe zorgen we ervoor dat het verkeer goed door kan blijven rijden? Maar de N3e blijft goed bereikbaar. Zowel van noord naar zuid, als van zuid naar noord."

De grote werkzaamheden beginnen 6 augustus op de Papendrechtsebrug met vier weekendafsluitingen en vorderen daarna in fases. Daarna is het even geduld hebben want een compleet strakke weg wordt pas eind 2021 opgeleverd.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...