gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden N3 beginnen komend weekend

93fd2a228574366549f7e19c1fe0e158

Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Betekend dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli, beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Dat betekent dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.

Daarna is de rest van de N3 aan de beurt. "De hobbels en bobbels gaan er uit." vertelt Jantien Heijdeman van Rijkswaterstaat. En om dat aan te pakken gaat de Randweg vanaf komende zomer op de schop. Er komt niet alleen een nieuw laagje asfalt, de hele weg wordt tot aan de fundering toe ontmanteld en opnieuw opgebouwd. "Het probleem in deze omgeving is dat we te maken hebben met hele zachte grond. We hebben dat al gemerkt bij de A15 en de A16. Alles zakt."

Hoewel het fijn is als alle gaten, hobbels, bobbels en andere ellende uit de 10 kilometer lange N3 verdwenen zijn, betekent het wel weer een hoop werkzaamheden en dus voor de stad en dat net nadat de afsluiting van de Wantijbrug eindelijk achter ons ligt.

"En het was een grote ingreep die ook heel vel verkeer in de stad tot gevolg had." begint wethouder Rik van der Linden. "Dat hebben we goed opgepakt met alternatieven zoals de fiets. Dit is een ander project waarbij je wel dezelfde vragen stelt; Hoe zorgen we ervoor dat het verkeer goed door kan blijven rijden? Maar de N3e blijft goed bereikbaar. Zowel van noord naar zuid, als van zuid naar noord."

De grote werkzaamheden beginnen 6 augustus op de Papendrechtsebrug met vier weekendafsluitingen en vorderen daarna in fases. Daarna is het even geduld hebben want een compleet strakke weg wordt pas eind 2021 opgeleverd.

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.