gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden N3 beginnen komend weekend

93fd2a228574366549f7e19c1fe0e158

Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Betekend dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli, beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Dat betekent dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.

Daarna is de rest van de N3 aan de beurt. "De hobbels en bobbels gaan er uit." vertelt Jantien Heijdeman van Rijkswaterstaat. En om dat aan te pakken gaat de Randweg vanaf komende zomer op de schop. Er komt niet alleen een nieuw laagje asfalt, de hele weg wordt tot aan de fundering toe ontmanteld en opnieuw opgebouwd. "Het probleem in deze omgeving is dat we te maken hebben met hele zachte grond. We hebben dat al gemerkt bij de A15 en de A16. Alles zakt."

Hoewel het fijn is als alle gaten, hobbels, bobbels en andere ellende uit de 10 kilometer lange N3 verdwenen zijn, betekent het wel weer een hoop werkzaamheden en dus voor de stad en dat net nadat de afsluiting van de Wantijbrug eindelijk achter ons ligt.

"En het was een grote ingreep die ook heel vel verkeer in de stad tot gevolg had." begint wethouder Rik van der Linden. "Dat hebben we goed opgepakt met alternatieven zoals de fiets. Dit is een ander project waarbij je wel dezelfde vragen stelt; Hoe zorgen we ervoor dat het verkeer goed door kan blijven rijden? Maar de N3e blijft goed bereikbaar. Zowel van noord naar zuid, als van zuid naar noord."

De grote werkzaamheden beginnen 6 augustus op de Papendrechtsebrug met vier weekendafsluitingen en vorderen daarna in fases. Daarna is het even geduld hebben want een compleet strakke weg wordt pas eind 2021 opgeleverd.

Lees ook

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.