Dordrecht, Netherlands

Werkzaamheden N3 beginnen komend weekend

Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Betekend dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.
Dennis Koorevaar | 16 juli 2020 14:34 | Aangepast op 16 juli 2020 14:34
Het jaar begon met het grote onderhoud aan de Wantijbrug en op het moment dat we daar net van af zijn staat de volgende grote klus voor de deur; de gehele N3. Komend weekend, het weekend van 18 juli, beginnen de eerste werkzaamheden. Het bewegend deel van de brug wordt vervangen, die werkzaamheden duren tot en met dinsdagochtend. Dat betekent dat de maandag ook de brug niet gebruikt kan worden.

Daarna is de rest van de N3 aan de beurt. "De hobbels en bobbels gaan er uit." vertelt Jantien Heijdeman van Rijkswaterstaat. En om dat aan te pakken gaat de Randweg vanaf komende zomer op de schop. Er komt niet alleen een nieuw laagje asfalt, de hele weg wordt tot aan de fundering toe ontmanteld en opnieuw opgebouwd. "Het probleem in deze omgeving is dat we te maken hebben met hele zachte grond. We hebben dat al gemerkt bij de A15 en de A16. Alles zakt."

Hoewel het fijn is als alle gaten, hobbels, bobbels en andere ellende uit de 10 kilometer lange N3 verdwenen zijn, betekent het wel weer een hoop werkzaamheden en dus voor de stad en dat net nadat de afsluiting van de Wantijbrug eindelijk achter ons ligt.

"En het was een grote ingreep die ook heel vel verkeer in de stad tot gevolg had." begint wethouder Rik van der Linden. "Dat hebben we goed opgepakt met alternatieven zoals de fiets. Dit is een ander project waarbij je wel dezelfde vragen stelt; Hoe zorgen we ervoor dat het verkeer goed door kan blijven rijden? Maar de N3e blijft goed bereikbaar. Zowel van noord naar zuid, als van zuid naar noord."

De grote werkzaamheden beginnen 6 augustus op de Papendrechtsebrug met vier weekendafsluitingen en vorderen daarna in fases. Daarna is het even geduld hebben want een compleet strakke weg wordt pas eind 2021 opgeleverd.

Lees ook

Deze gemeente houdt vol: eigen inwoners moeten voorrang krijgen op een woning

Ridderkerk komt in opstand tegen de regionale verdeling van sociale huurwoningen. De gemeente wil de...

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...