gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden op de Wantijbrug; hoe kom je de spits door?

6d39f4281114131645d9f6073c3b045b

Het Platform Samen Bereikbaar Drechtsteden is begonnen met het stimuleren en informeren van bedrijven om hun werknemers uit de spits te krijgen, vanwege de geplande werkzaamheden op de N3 die vanaf 20 januari gaan starten.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Doordat de wantijbrug een aantal weken dicht zal zijn en omdat er aankomende twee jaar maar één rijbaan gebruikt kan worden moeten er dagelijks vierhonderd minder mensen in de spits de weg op om files te verminderen.

Het platform heeft in totaal al 11.000 medewerkers van bedrijven gescand, daarvan komt 69 procent met de auto. 55 procent hiervan woont in een straal van 15 kilometer van zijn of haar werk, het platform wil deze mensen verleiden om één of twee keer per week op de fiets te komen.

Om mensen en bedrijven te informeren over de werkzaamheden is er op 11 december een bijeenkomst in de Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark.

Lees ook

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

brand

Lucinda Brand niet als eerste over de streep, maar wint toch EK veldrijden

Een vreemde dag voor Lucinda Brand zaterdag. De 37-jarige Dordtse werd tweede op het EK veldrijden, maar kreeg dankzij een jurybeslissing alsnog de titel. “Dit is natuurlijk een heel raar gevoel”, zegt ze.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.