gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden op de Wantijbrug; hoe kom je de spits door?

6d39f4281114131645d9f6073c3b045b

Het Platform Samen Bereikbaar Drechtsteden is begonnen met het stimuleren en informeren van bedrijven om hun werknemers uit de spits te krijgen, vanwege de geplande werkzaamheden op de N3 die vanaf 20 januari gaan starten.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Doordat de wantijbrug een aantal weken dicht zal zijn en omdat er aankomende twee jaar maar één rijbaan gebruikt kan worden moeten er dagelijks vierhonderd minder mensen in de spits de weg op om files te verminderen.

Het platform heeft in totaal al 11.000 medewerkers van bedrijven gescand, daarvan komt 69 procent met de auto. 55 procent hiervan woont in een straal van 15 kilometer van zijn of haar werk, het platform wil deze mensen verleiden om één of twee keer per week op de fiets te komen.

Om mensen en bedrijven te informeren over de werkzaamheden is er op 11 december een bijeenkomst in de Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark.

Lees ook

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.