Dordrecht, Netherlands

Wethouder doopt trappen Energieplein

Bij het Energieplein op de Stadswerven worden trappen geplaatst zodat het mogelijk is bij het water van het Wantij te komen. Die moeten in oktober klaar zijn, zodat er op gepicknickt, gewandeld, gezond en gespeeld kan worden.
Petra Scheurwater | 11 april 2019 19:57 | Aangepast op 11 april 2019 19:57
"Het is een prachtig project, een mooie voortzetting van wat we al hebben: de Stadswerven", zegt wethouder Rinette Reynvaan. Die de trappen woensdag doopte met een fles champagne, een uniek moment.. "Ik moest wel eens een keer een boot doen, maar een trap heb ik nog nooit gedaan."

De trap loopt in het najaar vanaf de Lange Wantijkade tot voorbij bioscoop Kinepolis. "Daar kunnen mensen zitten en in de zomer pootje baden", vertelt projectleider Marla Beringer. "We willen mensen juist meer verbinding met het water geven. De trap is zo ontworpen dat je bij de onderste treden met je voeten in het water zit."

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...