gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder gaat afval scheiden

Wethouder Rik van der Linden (Duurzaamheid) gaat samen met zijn gezin de uitdaging aan om 100 dagen lang 100% van het huishoudelijk afval te scheiden. Met zijn deelname wil hij de stad laten zien hoe we nog meer grondstoffen uit ons afval kunnen halen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het project is een initiatief van de afvalinzamelaar HVC en de gemeente Dordrecht waarbij honderd mensen in honderd dagen honderd procent hun afval scheiden. Afgelopen weken zijn Dordtenaren via verschillende media opgeroepen om aan het project mee te doen. Het project loopt van 1 april tot 9 juli 2016.

"Ik doe graag mee met deze uitdaging. In een huishouden met thuiswonende kinderen is nu eenmaal veel afval. Ik ben heel benieuwd hoe wij onze afvalscheiding verder kunnen verbeteren. Niet alleen de deelnemers van dit project kunnen hiervan leren, het levert ook heel goede informatie op voor betere afvalscheiding in heel Dordrecht", aldus wethouder Van der Linden.

Lees ook

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”