gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder gaat afval scheiden

Wethouder Rik van der Linden (Duurzaamheid) gaat samen met zijn gezin de uitdaging aan om 100 dagen lang 100% van het huishoudelijk afval te scheiden. Met zijn deelname wil hij de stad laten zien hoe we nog meer grondstoffen uit ons afval kunnen halen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het project is een initiatief van de afvalinzamelaar HVC en de gemeente Dordrecht waarbij honderd mensen in honderd dagen honderd procent hun afval scheiden. Afgelopen weken zijn Dordtenaren via verschillende media opgeroepen om aan het project mee te doen. Het project loopt van 1 april tot 9 juli 2016.

"Ik doe graag mee met deze uitdaging. In een huishouden met thuiswonende kinderen is nu eenmaal veel afval. Ik ben heel benieuwd hoe wij onze afvalscheiding verder kunnen verbeteren. Niet alleen de deelnemers van dit project kunnen hiervan leren, het levert ook heel goede informatie op voor betere afvalscheiding in heel Dordrecht", aldus wethouder Van der Linden.

Lees ook

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.