gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder herinnert stad aan aanwezigheid Oudewater bij Statenvergadering

36cb5e3718806ec8cefc4b91ab779624

Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont langs om de gemeente hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje in de Hofstraat is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont uit Oudewater langs om Dordrecht hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Op vrijdagochtend was de wethouder uit Oudewater in de Hofstraat om een sjaal van FC Oudewater om het standbeeld te knopen. Om het hondje van Willem van Oranje heen, om precies te zijn. Wethouder Piet Sleeking was erbij: “Ik hoop dat we de wens van Oudewater wel een keer in vervulling kunnen laten gaan. Oudewater schijnt de contributie in 1572 niet te hebben voldaan, en daarom zijn ze toen geschrapt en werden niet als volwaardig lid gezien. Maar aanwezig waren ze wel ja.”

Wethouder Bas Lont vindt dat de gemeente op de sokkel moet: “Het was de allereerste Statenvergadering, dus volgens mij was voor niemand duidelijk wat voor rechten iedereen had. Desnoods kom ik elk jaar langs om de gemeente Dordrecht hieraan te herinneren. Er is tijdens die vergadering een opstand gepland, en in Oudewater hebben de Spanjaarden die ook gewoon vergeldt. Wij horen op de sokkel.” De gemeente probeert de naam van Oudewater toe te voegen aan het standbeeld.

Lees ook

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.