gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder herinnert stad aan aanwezigheid Oudewater bij Statenvergadering

36cb5e3718806ec8cefc4b91ab779624

Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont langs om de gemeente hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje in de Hofstraat is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont uit Oudewater langs om Dordrecht hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Op vrijdagochtend was de wethouder uit Oudewater in de Hofstraat om een sjaal van FC Oudewater om het standbeeld te knopen. Om het hondje van Willem van Oranje heen, om precies te zijn. Wethouder Piet Sleeking was erbij: “Ik hoop dat we de wens van Oudewater wel een keer in vervulling kunnen laten gaan. Oudewater schijnt de contributie in 1572 niet te hebben voldaan, en daarom zijn ze toen geschrapt en werden niet als volwaardig lid gezien. Maar aanwezig waren ze wel ja.”

Wethouder Bas Lont vindt dat de gemeente op de sokkel moet: “Het was de allereerste Statenvergadering, dus volgens mij was voor niemand duidelijk wat voor rechten iedereen had. Desnoods kom ik elk jaar langs om de gemeente Dordrecht hieraan te herinneren. Er is tijdens die vergadering een opstand gepland, en in Oudewater hebben de Spanjaarden die ook gewoon vergeldt. Wij horen op de sokkel.” De gemeente probeert de naam van Oudewater toe te voegen aan het standbeeld.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.