gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder herinnert stad aan aanwezigheid Oudewater bij Statenvergadering

36cb5e3718806ec8cefc4b91ab779624

Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont langs om de gemeente hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje in de Hofstraat is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont uit Oudewater langs om Dordrecht hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Op vrijdagochtend was de wethouder uit Oudewater in de Hofstraat om een sjaal van FC Oudewater om het standbeeld te knopen. Om het hondje van Willem van Oranje heen, om precies te zijn. Wethouder Piet Sleeking was erbij: “Ik hoop dat we de wens van Oudewater wel een keer in vervulling kunnen laten gaan. Oudewater schijnt de contributie in 1572 niet te hebben voldaan, en daarom zijn ze toen geschrapt en werden niet als volwaardig lid gezien. Maar aanwezig waren ze wel ja.”

Wethouder Bas Lont vindt dat de gemeente op de sokkel moet: “Het was de allereerste Statenvergadering, dus volgens mij was voor niemand duidelijk wat voor rechten iedereen had. Desnoods kom ik elk jaar langs om de gemeente Dordrecht hieraan te herinneren. Er is tijdens die vergadering een opstand gepland, en in Oudewater hebben de Spanjaarden die ook gewoon vergeldt. Wij horen op de sokkel.” De gemeente probeert de naam van Oudewater toe te voegen aan het standbeeld.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”