gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder herinnert stad aan aanwezigheid Oudewater bij Statenvergadering

36cb5e3718806ec8cefc4b91ab779624

Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont langs om de gemeente hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje in de Hofstraat is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont uit Oudewater langs om Dordrecht hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Op vrijdagochtend was de wethouder uit Oudewater in de Hofstraat om een sjaal van FC Oudewater om het standbeeld te knopen. Om het hondje van Willem van Oranje heen, om precies te zijn. Wethouder Piet Sleeking was erbij: “Ik hoop dat we de wens van Oudewater wel een keer in vervulling kunnen laten gaan. Oudewater schijnt de contributie in 1572 niet te hebben voldaan, en daarom zijn ze toen geschrapt en werden niet als volwaardig lid gezien. Maar aanwezig waren ze wel ja.”

Wethouder Bas Lont vindt dat de gemeente op de sokkel moet: “Het was de allereerste Statenvergadering, dus volgens mij was voor niemand duidelijk wat voor rechten iedereen had. Desnoods kom ik elk jaar langs om de gemeente Dordrecht hieraan te herinneren. Er is tijdens die vergadering een opstand gepland, en in Oudewater hebben de Spanjaarden die ook gewoon vergeldt. Wij horen op de sokkel.” De gemeente probeert de naam van Oudewater toe te voegen aan het standbeeld.

Lees ook

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.