Dordrecht, Netherlands

Wethouder herinnert stad aan aanwezigheid Oudewater bij Statenvergadering

Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont langs om de gemeente hier op ludieke wijze aan te herinneren.
Vivian Rutte | 17 juli 2020 14:28 | Aangepast op 17 juli 2020 14:28
Al sinds de plaatsing van het standbeeld van Willem van Oranje in de Hofstraat is het een relletje: de gemeente Oudewater staat niet op de sokkel, terwijl zij wél aanwezig was bij de eerste Vrije Statenvergadering in 1572, dit weekend 448 jaar geleden. Dat is nog steeds niet aangepast, dus kwam wethouder Bas Lont uit Oudewater langs om Dordrecht hier op ludieke wijze aan te herinneren.

Op vrijdagochtend was de wethouder uit Oudewater in de Hofstraat om een sjaal van FC Oudewater om het standbeeld te knopen. Om het hondje van Willem van Oranje heen, om precies te zijn. Wethouder Piet Sleeking was erbij: “Ik hoop dat we de wens van Oudewater wel een keer in vervulling kunnen laten gaan. Oudewater schijnt de contributie in 1572 niet te hebben voldaan, en daarom zijn ze toen geschrapt en werden niet als volwaardig lid gezien. Maar aanwezig waren ze wel ja.”

Wethouder Bas Lont vindt dat de gemeente op de sokkel moet: “Het was de allereerste Statenvergadering, dus volgens mij was voor niemand duidelijk wat voor rechten iedereen had. Desnoods kom ik elk jaar langs om de gemeente Dordrecht hieraan te herinneren. Er is tijdens die vergadering een opstand gepland, en in Oudewater hebben de Spanjaarden die ook gewoon vergeldt. Wij horen op de sokkel.” De gemeente probeert de naam van Oudewater toe te voegen aan het standbeeld.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...