Dordrecht, Netherlands

wethouder niet voortijdig geïnformeerd maatregel Qbuzz

Het college kreeg pas te horen dat buslijn 10 stopte met rijden, toen de maatregel al genomen was door aanbieder Qbuzz. Dat laat wethouder Rik van der Linden weten. De afgelopen dagen ontstond de nodige ophef nadat Qbuzz vorige week besloot niet langer mensen te vervoeren van en naar het centrum. De CU/SGP, GroenLinks CDA en SP stelden vragen aan het college.
Marjolein Vos | 7 april 2020 14:47 | Aangepast op 7 april 2020 14:47
De lijn werd geschrapt omdat het te druk zou zijn in de bussen, volgens Qbuzz. De 1,5 meter afstand tussen de reizigers, die door de overheid als maatregel tegen het coronavirus is opgelegd, was niet te garanderen.

"Wij zijn gehouden aan de opgelegde maatregel vandaaruit hebben wij deze beslissing moeten nemen. Doordat het reizigersaanbod te grillig/onvoorspelbaar en in een aantal gevallen te hoog is kunnen wij de afstand van 1,5 meter niet garanderen", laat Qbuzz in een reactie weten.

Grotere bussen inzetten, zodat mensen verder uit elkaar kunnen zitten, is volgens Qbuzz niet mogelijk. "Wij hebben onderzocht of het mogelijk is om 12 meter (grote OV) bussen in te zetten maar de fysieke infrastructuur met name in de Wijnstraat en de Biesboschstraat/Lijnbaan, de kruising Voorstraat/Steegoversloot en Noordendijk/Groenedijk zijn te krap om daar met grote bussen te rijden".


Wethouder Rik van der Linden laat weten te snappen dat het om een uitzonderlijke situatie gaat en begrijpt ook de zorgen om de veiligheid van passagiers en personeel. "Maar we willen wel dat heel Dordrecht, en dus ook het centrum, naar omstandigheden zo goed mogelijk bediend blijft met OV". Hij is het gesprek met de ov-aanbieder aangegaan. "We willen alternatieven uitgewerkt zien, waarbij ook de gezondheid van passagiers en personeel gewaarborgd blijft."

Lees ook

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...

Streep door azc-demonstratie Sliedrecht: 'Hooligans verwacht'

De aangekondigde demonstratie tegen het azc in Sliedrecht is geschrapt. De organisatie heeft signale...

24.000 euro weg: dementerende vrouw opgelicht

Een licht dementerende vrouw wordt voor een enorm bedrag opgelicht. Ze gelooft namelijk de praatjes ...