Dordrecht, Netherlands

Wethouder past evenementenbeleid aan

Wethouder Jasper Mos komt binnen vijf weken met voorstellen om evenementen door te laten gaan. Organisatoren zeggen te moeten stoppen. Dat komt vooral door de strenge veiligheidseisen. Het gaat onder andere om Dordt in Stoom.
Peter Tromp | 1 februari 2017 21:45 | Aangepast op 1 februari 2017 21:45
De kosten voor beveiliging rijzen de pan uit. Met alleen vrijwilligers redt je het niet meer, vinden ze ook bij het comité dat elk jaar de festiviteiten rond Koningsdag organiseert. Bij sommige evenementen gaat inmiddels de helft van de subsidie op aan veiligheidsmaatregelen.

“We zijn als organisatoren verantwoordelijk gesteld voor de veiligheid op straat”, zegt Marco Westland van Dordt in Stoom, “Dat kan niet, dan stoppen wij met het evenement”.

De klachten zijn niet nieuw. Afgelopen zomer is al geklaagd. De wethouder schreef een brief met uitleg, maar dat vinden de raadsleden onvoldoende. Ze eisen maatregelen. En die lijken er nu dus te komen.

Lees ook

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...