Dordrecht, Netherlands

Wethouder Peter Heijkoop vertrekt uit Dordrecht: 'afscheid nemen is pittig'

Onlangs werd bekend dat wethouder Peter Heijkoop zijn functie neerlegt en vertrekt uit Dordrecht. Dit vanwege zijn nieuwe functie: burgemeester van Leiden. Met een klein beetje weemoed, maar vooral veel goeie zin in zijn nieuwe baan, neemt hij afscheid.
Trevyn van Houwelingen | Joram Niese | Redactie Streek 56 | 17 juli 2024 16:57 | Aangepast op 17 juli 2024 16:57
De geboren Dordtenaar legt uit waar het rouwe randje aan zijn vertrek vandaan komt: "mijn kinderen zijn hier geboren, ik ben hier geboren. Ik heb hier zo veel mooie, betekenisvolle relaties opgebouwd. Ook heb ik hier zo fijn mogen werken met mijn collega's, de raad en de organisaties in de stad."

Hij geeft aan dat Dordrecht altijd in zijn hart zal blijven. "Afscheid nemen is pittig. Tegelijk zie ik ernaar uit om dat goed te doen. Ook hoop ik veel mensen van hier nog te zien en te spreken." De licht-schorre Heijkoop zegt toe dat er in ieder geval een 'grote kans' bestaat dat mensen hem bij het Big Rivers-festival nog kunnen wel eens kunnen spotten.

Vertrek burgemeester Kolff
Nadat eerder het vertrek van burgemeester Wouter Kolff bekend werd, is Heijkoop de tweede die uit het stadsbestuur vertrekt. Waarom wordt Heijkoop niet burgemeester in Dordrecht?

Daar is de wethouder heel stellig in. "Ik heb hier een hele mooie tijd gehad. Tegelijkertijd is het goed om naar een nieuwe omgeving te gaan in een nieuwe rol. Deze stad verdient een fantastische burgemeester, en ik weet dat Dordrecht er heel goed op staat en dat er geweldige sollicitanten gaan komen", aldus Heijkoop. "Leiden wordt mijn nieuwe hoofdstuk. Dordrecht gaat met de nieuwe burgemeester een nieuw hoofdstuk schrijven."

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...