gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder Rik van der Linden staat 40 dagen droog

339ce4d3fe85c702fb35c9f2d5392930

Wethouder Rik van der Linden doet mee met de actie IkPas, hij drinkt vanaf vandaag 40 dagen lang geen alcohol. “Ik heb vorig jaar een keer twee maanden geen vlees gegeten omdat mijn dochter vegetarisch is, vandaar dacht ik laat ik met IkPas om eens te kijken hoe moeilijk of niet moeilijk het is om alcohol te laten staan.”

Robert van Loon |  | Aangepast op
De actie is een initiatief van de Stichting Positieve Levensstijl, deelnemers hoeven niet volledig te stoppen met alcohol drinken maar worden gevraagd hun alcoholgebruik even op pauze te zetten. De actie start in de periode tussen Aswoensdag en de zondag voor pasen, de zogenoemde vastenperiode na carnaval.


“Deelnemers van vorige jaren geven aan dat ze zich beter voelden en beter sliepen. Dus het is best goed daar eens mee bezig te zijn. Ik ben niet iemand die heel veel drinkt of heel vaak. Het is af en toe wel lekker, een biertje in de zomer of een wijntje op een feestje. Veertig dagen is een mooie periode om het te doen.”

Lees ook

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.