gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder Rik van der Linden wordt burgemeester Lansingerland

b5ae1e9c47f1a1a988221f0f0bd2c2be

Vertrekkend wethouder Rik van der Linden heeft een nieuwe baan gevonden: hij wordt de nieuwe burgemeester van de gemeente Lansingerland. “We zochten iemand met bestuurlijke finesse, humor en een goed netwerk."

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Dinsdagavond was een belangrijke voor Lansingerland: Raadsleden, collegeleden, ambtenaren, inwoners en pers verzamelden zich voor een bijzondere openbare vergadering waarin de gemeenteraad de naam van de nieuwe burgemeester bekendmaakte. En dat bleek Rik van der Linden te zijn.

Namens de vertrouwenscommissie sprak Jan Jumelet (partij WIJ Lansingerland) de zaal toe. Hij benadrukte dat de zoektocht naar een nieuwe burgemeester een zorgvuldig proces was, met 21 kandidaten voor de functie. Volgens Jumelet zocht de raad een burgemeester die verbindend is, maar ook stevig in zijn schoenen staat.

“Onze burgemeester moet niet alleen midden in de samenleving staan, maar ook kunnen luisteren, bedachtzaam handelen en kalm blijven in tijden van crisis,” zei Jumelet. “We zochten iemand met bestuurlijke finesse, humor en een goed netwerk. Iemand die onze gemeente begrijpt en snel zijn weg zal vinden.”

Van der Linden de juiste persoon
Volgens Jumelet voldoet Van der Linden precies aan dat profiel. “We zien in hem een echte burgervader, die de schaalgrootte en uitdagingen van Lansingerland begrijpt en met gezag en warmte leiding kan geven. Hij kent onze gemeentelijke visies, bij wijze van spreken nog beter dan wijzelf.”

De voorzitter van de raad, waarnemend burgemeester Jules Bijl, feliciteerde Van der Linden namens de gemeente en noemde het een bijzonder moment. “Het hoge woord is eruit. Ik hoop hem morgen persoonlijk te kunnen feliciteren. We mogen trots zijn op dit zorgvuldig doorlopen proces.”

Van Dordrecht naar Lansingerland
Rik van der Linden was sinds 2014 wethouder in Dordrecht, met een brede portefeuille: mobiliteit, infrastructuur, klimaatadaptatie, gezondheid, jeugdzorg, cultuur en dienstverlening. Hij groeide op in Groningen, studeerde Beleid en Bestuur in Internationale Organisaties en woont bijna dertig jaar in Dordrecht.

In zijn eerste reactie op de benoeming laat hij weten zich te verheugen op zijn komst naar Lansingerland. “Lansingerland is groen, bedrijvig en Lansingerland groeit. Ik draag er graag aan bij dat Lansingerland zich verder kan ontwikkelen, maar tegelijkertijd een leefbare en fijne gemeente blijft voor inwoners, bedrijven, organisaties en verenigingen.”

In Dordrecht kondigde hij eerder dit jaar aan na de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 afscheid te nemen als wethouder. “Je moet afscheid nemen als het pijn doet,” schreef hij toen. “Wethouder zijn is intensief, maar ook een groots en meeslepend voorrecht.”

De Dordtse ChristenUnie-SGP-wethouder wordt formeel voorgedragen aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Als de gebruikelijke procedure wordt afgerond, zal Van der Linden op 18 december 2025 officieel worden beëdigd.

Lees meer over:

Lees ook

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.