gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder roept op tot veiliger verkeer: ‘Fietsen is veel gezelliger zonder telefoon in je hand!’

9200f77abc2597f04960c9bba1c4ef66

“Ik loop elke ochtend vijf kilometer door het dorp, maar ik denk dat de meeste fietsende jongeren mij nooit zien omdat ze op een schermpje zitten te kijken.” Wethouder Ton Spek uit Sliedrecht zegt het met een grap, maar benadrukt dat telefoongebruik in het verkeer toch echt een toenemend probleem is in de gemeente. “Het is gewoon niet veilig en je ziet het steeds meer.”

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Samen met het campagneteam van MONO gaat de wethouder op bezoek bij leerlingen van het Griendencollege in Sliedrecht, om hier met jongeren over te praten. De campagne is een landelijke actie om jongeren bewuster te maken van de onveiligheid van telefoongebruik op de fiets. 

“Telefoongebruik begint steeds jonger en de intensiteit groeit, want er zijn zoveel meer apps om doorheen te scrollen”, aldus Spek. Daarom is het volgens hem steeds belangrijker om bij scholen hierover te praten. “Veel ongelukken kunnen zo vermeden worden.” 

Maar volgens de wethouder zijn het niet alleen de jongeren die al snel naar hun telefoon grijpen. “Zelfs moeders achter kinderwagens of mensen die hun hond uitlaten. Mensen hebben echt veel de telefoon in de hand.” Buiten verkeersveiligheid, is dit volgens Spek ook zonde: “Je ziet je medemens niet meer, je hebt alleen afleiding.” 

Dit geeft de wethouder de leerlingen van het Griendencollege dan ook mee: “Fietsen is veel gezelliger zonder telefoon in je hand. Praat met elkaar of kijk om je heen.” 
Toch is dat voor jongeren niet altijd even makkelijk. “Je hoort je telefoon niet op de fiets te checken, maar soms doe ik het stiekem wel even”, vertelt Thijs, een erg eerlijke student van het Griendencollege in Sliedrecht. Hij zegt wat veel van zijn leeftijdsgenoten denken. “Een appje van m’n moeder of even snel iets checken; dat gebeurt wel eens.” 

Zelfs de wethouder snapt die drang wel: “Als ik het seintje op mijn horloge krijg moet je toch even de behoefte onderdrukken om te kijken, tijdens het rijden of fietsen. Maar ik doe het echt niet, en anders zet ik de fiets even aan de kant.” 

Of, zo stelt de wethouder voor, moeten jongeren het fietsritje wat beter voorbereiden. “Vaak gaat het ook gewoon over het overslaan of opzoeken van een nummer. Maar maak dan van tevoren een betere playlist.” 

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.