gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder tempert enthousiasme Eneco-deal

10edc19def0dc42fdefd8fa7f7eebeb2

Wethouder Maarten Burggraaf rekent zich nog niet rijk met de 370 miljoen euro die de gemeente kan krijgen voor de verkoop van de Eneco-aandelen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is fijn dat als je besluit de aandelen te verkopen, dat er een goede prijs voor wordt betaald. Aan de andere kant is het zo dat we de 6 miljoen dividend die je jaarlijks krijgt, die ga je verliezen," licht Burggraaf toe.

Wat er met het geld gaat gebeuren, is aan de gemeenteraad, die eerst nog officieel moet instemmen met de verkoop. Tijdens de begrotingsbehandeling werden er al diverse projecten geopperd waar het geld aan besteed kan worden. De Dordtenaren hoeven in ieder geval niet te rekenen op een extraatje in hun schoen tijdens de dure decembermaand.

"We moeten ons niet rijk rekenen, dat zou heel onverstandig zijn. Uiteindelijk moet je elk jaar weer al die mooie dingen die we in de stad hebben, kunnen blijven onderhouden en verder kunnen uitbouwen. Dat is wat de bewoners en bedrijven van onze stad verdienen. En daarvoor moet je verstandige investeringskeuzes maken en dat is investeren en niet uitgeven."

Lees ook

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.