gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder tempert enthousiasme Eneco-deal

10edc19def0dc42fdefd8fa7f7eebeb2.jpg

Wethouder Maarten Burggraaf rekent zich nog niet rijk met de 370 miljoen euro die de gemeente kan krijgen voor de verkoop van de Eneco-aandelen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is fijn dat als je besluit de aandelen te verkopen, dat er een goede prijs voor wordt betaald. Aan de andere kant is het zo dat we de 6 miljoen dividend die je jaarlijks krijgt, die ga je verliezen," licht Burggraaf toe.

Wat er met het geld gaat gebeuren, is aan de gemeenteraad, die eerst nog officieel moet instemmen met de verkoop. Tijdens de begrotingsbehandeling werden er al diverse projecten geopperd waar het geld aan besteed kan worden. De Dordtenaren hoeven in ieder geval niet te rekenen op een extraatje in hun schoen tijdens de dure decembermaand.

"We moeten ons niet rijk rekenen, dat zou heel onverstandig zijn. Uiteindelijk moet je elk jaar weer al die mooie dingen die we in de stad hebben, kunnen blijven onderhouden en verder kunnen uitbouwen. Dat is wat de bewoners en bedrijven van onze stad verdienen. En daarvoor moet je verstandige investeringskeuzes maken en dat is investeren en niet uitgeven."

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.