gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder tempert enthousiasme Eneco-deal

10edc19def0dc42fdefd8fa7f7eebeb2

Wethouder Maarten Burggraaf rekent zich nog niet rijk met de 370 miljoen euro die de gemeente kan krijgen voor de verkoop van de Eneco-aandelen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is fijn dat als je besluit de aandelen te verkopen, dat er een goede prijs voor wordt betaald. Aan de andere kant is het zo dat we de 6 miljoen dividend die je jaarlijks krijgt, die ga je verliezen," licht Burggraaf toe.

Wat er met het geld gaat gebeuren, is aan de gemeenteraad, die eerst nog officieel moet instemmen met de verkoop. Tijdens de begrotingsbehandeling werden er al diverse projecten geopperd waar het geld aan besteed kan worden. De Dordtenaren hoeven in ieder geval niet te rekenen op een extraatje in hun schoen tijdens de dure decembermaand.

"We moeten ons niet rijk rekenen, dat zou heel onverstandig zijn. Uiteindelijk moet je elk jaar weer al die mooie dingen die we in de stad hebben, kunnen blijven onderhouden en verder kunnen uitbouwen. Dat is wat de bewoners en bedrijven van onze stad verdienen. En daarvoor moet je verstandige investeringskeuzes maken en dat is investeren en niet uitgeven."

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.