gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder tempert enthousiasme Eneco-deal

10edc19def0dc42fdefd8fa7f7eebeb2

Wethouder Maarten Burggraaf rekent zich nog niet rijk met de 370 miljoen euro die de gemeente kan krijgen voor de verkoop van de Eneco-aandelen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is fijn dat als je besluit de aandelen te verkopen, dat er een goede prijs voor wordt betaald. Aan de andere kant is het zo dat we de 6 miljoen dividend die je jaarlijks krijgt, die ga je verliezen," licht Burggraaf toe.

Wat er met het geld gaat gebeuren, is aan de gemeenteraad, die eerst nog officieel moet instemmen met de verkoop. Tijdens de begrotingsbehandeling werden er al diverse projecten geopperd waar het geld aan besteed kan worden. De Dordtenaren hoeven in ieder geval niet te rekenen op een extraatje in hun schoen tijdens de dure decembermaand.

"We moeten ons niet rijk rekenen, dat zou heel onverstandig zijn. Uiteindelijk moet je elk jaar weer al die mooie dingen die we in de stad hebben, kunnen blijven onderhouden en verder kunnen uitbouwen. Dat is wat de bewoners en bedrijven van onze stad verdienen. En daarvoor moet je verstandige investeringskeuzes maken en dat is investeren en niet uitgeven."

Lees ook

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.