gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wethouder tempert enthousiasme Eneco-deal

10edc19def0dc42fdefd8fa7f7eebeb2

Wethouder Maarten Burggraaf rekent zich nog niet rijk met de 370 miljoen euro die de gemeente kan krijgen voor de verkoop van de Eneco-aandelen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is fijn dat als je besluit de aandelen te verkopen, dat er een goede prijs voor wordt betaald. Aan de andere kant is het zo dat we de 6 miljoen dividend die je jaarlijks krijgt, die ga je verliezen," licht Burggraaf toe.

Wat er met het geld gaat gebeuren, is aan de gemeenteraad, die eerst nog officieel moet instemmen met de verkoop. Tijdens de begrotingsbehandeling werden er al diverse projecten geopperd waar het geld aan besteed kan worden. De Dordtenaren hoeven in ieder geval niet te rekenen op een extraatje in hun schoen tijdens de dure decembermaand.

"We moeten ons niet rijk rekenen, dat zou heel onverstandig zijn. Uiteindelijk moet je elk jaar weer al die mooie dingen die we in de stad hebben, kunnen blijven onderhouden en verder kunnen uitbouwen. Dat is wat de bewoners en bedrijven van onze stad verdienen. En daarvoor moet je verstandige investeringskeuzes maken en dat is investeren en niet uitgeven."

Lees ook

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.