Dordrecht, Netherlands

WhatsApp-buurtpreventieborden in Dordtse wijken

Wethouder Reynvaan geeft woensdag om 13.30 uur het startschot voor de komst van WhatsApp-buurtpreventieborden naar Dordrecht. Ter hoogte van de Hugo de Grootflat zal één van deze borden worden onthuld. De wijken Wantij, Hoven, Staart en Krispijn krijgen als eerste de beschikking over deze borden.
Kees Rijborz | 20 december 2016 11:47 | Aangepast op 20 december 2016 11:47
In de stad zijn er inmiddels ruim dertig WhatsApp-groepen actief. Zo´n tweeduizend huishoudens houden elkaar op die manier op de hoogte van verdachte situaties.

De borden die worden geplaatst zijn gekomen op initiatief van Dordtenaar Arjen Meinderts. Hij is een van de vrijwillige beheerders van de WhatsApp-buurtpreventiegroepen die met elkaar verenigd zijn via www.veiligewijkapp.nl. Dit platform is in 2015 gelanceerd door VVD-raadslid Maarten Burggraaf om bewoners, gemeente en politie dichter bij elkaar te brengen.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...