gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie volgt Lucas op? Dordrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester

cf49f48a3c8092442d3cbbbb7da4b74c

Burgemeester Wouter Kolff gaat op zoek naar alweer de derde kinderburgemeester van Dordrecht. Voor volgend schooljaar wordt er een opvolger gezocht voor Lucas van Dijk.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Burgemeester Wouter Kolff gaat op zoek naar alweer de derde kinderburgemeester van Dordrecht. Voor volgend schooljaar wordt er een opvolger gezocht voor Lucas van Dijk.

De huidige kinderburgemeester neemt na de zomer afscheid van zijn bijzondere 'ambt'. "Ik vind het heel leuk om kinderburgemeester te zijn", zegt de jonge Dordtenaar in een filmpje waarin hij terugblikt op zijn jaar.

Wie in Dordrecht woont, vanaf volgend schooljaar in groep 7 of 8 zit en niet bang is om voor grote groepen te staan, is welkom zich aan te melden. 'Durf jij je mening te geven? Dan ben jij de kinderburgemeester die wij zoeken!'

Aanmelden kan door voor 1 augustus een filmpje of mail te sturen naar kinderburgemeester@dordrecht.nl. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente Dordrecht.

Lees ook

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?