gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie volgt Lucas op? Dordrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester

cf49f48a3c8092442d3cbbbb7da4b74c

Burgemeester Wouter Kolff gaat op zoek naar alweer de derde kinderburgemeester van Dordrecht. Voor volgend schooljaar wordt er een opvolger gezocht voor Lucas van Dijk.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Burgemeester Wouter Kolff gaat op zoek naar alweer de derde kinderburgemeester van Dordrecht. Voor volgend schooljaar wordt er een opvolger gezocht voor Lucas van Dijk.

De huidige kinderburgemeester neemt na de zomer afscheid van zijn bijzondere 'ambt'. "Ik vind het heel leuk om kinderburgemeester te zijn", zegt de jonge Dordtenaar in een filmpje waarin hij terugblikt op zijn jaar.

Wie in Dordrecht woont, vanaf volgend schooljaar in groep 7 of 8 zit en niet bang is om voor grote groepen te staan, is welkom zich aan te melden. 'Durf jij je mening te geven? Dan ben jij de kinderburgemeester die wij zoeken!'

Aanmelden kan door voor 1 augustus een filmpje of mail te sturen naar kinderburgemeester@dordrecht.nl. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente Dordrecht.

Lees ook

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.