gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie weet alles van Dordrecht?

31d65463b65058155dbe32c43b17ded3.jpg

Wie alles van Dordrecht weet kan donderdag 4 oktober meedoen aan de Grote VOD Geschiedenis Quiz van de Vereniging Oud-Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vindt plaats op de plek waar ooit het museum van de vereniging was, boven de Groothoofdspoort. Hoe komt u daar? Neem de deur links van de poort, aan de kant van de Palingstraat, en ga de trap op. Als u het niet kunt vinden weet u te weinig van de Dordtse monumenten om mee te kunnen doen aan de quiz.

Er worden vragen gesteld over allerlei onderwerpen uit het verleden van Dordrecht. Die moeten worden beantwoord door teams van drie tot vijf personen. Dat kunnen van te voeren ingeschreven teams zijn, maar ook gelegenheidsteams van mensen die gewoon langskomen en willen meedoen.

Ook toeschouwers zijn welkom, maar iedereen wordt wel vriendelijk verzocht zich aan te melden: theo.pronk@oud-dordrecht.nl

Groothoofdspoort, donderdag 4 oktober, 20.00 uur.

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.