gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie weet alles van Dordrecht?

31d65463b65058155dbe32c43b17ded3

Wie alles van Dordrecht weet kan donderdag 4 oktober meedoen aan de Grote VOD Geschiedenis Quiz van de Vereniging Oud-Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vindt plaats op de plek waar ooit het museum van de vereniging was, boven de Groothoofdspoort. Hoe komt u daar? Neem de deur links van de poort, aan de kant van de Palingstraat, en ga de trap op. Als u het niet kunt vinden weet u te weinig van de Dordtse monumenten om mee te kunnen doen aan de quiz.

Er worden vragen gesteld over allerlei onderwerpen uit het verleden van Dordrecht. Die moeten worden beantwoord door teams van drie tot vijf personen. Dat kunnen van te voeren ingeschreven teams zijn, maar ook gelegenheidsteams van mensen die gewoon langskomen en willen meedoen.

Ook toeschouwers zijn welkom, maar iedereen wordt wel vriendelijk verzocht zich aan te melden: theo.pronk@oud-dordrecht.nl

Groothoofdspoort, donderdag 4 oktober, 20.00 uur.

Lees ook

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.