gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie weet alles van Dordrecht?

31d65463b65058155dbe32c43b17ded3

Wie alles van Dordrecht weet kan donderdag 4 oktober meedoen aan de Grote VOD Geschiedenis Quiz van de Vereniging Oud-Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vindt plaats op de plek waar ooit het museum van de vereniging was, boven de Groothoofdspoort. Hoe komt u daar? Neem de deur links van de poort, aan de kant van de Palingstraat, en ga de trap op. Als u het niet kunt vinden weet u te weinig van de Dordtse monumenten om mee te kunnen doen aan de quiz.

Er worden vragen gesteld over allerlei onderwerpen uit het verleden van Dordrecht. Die moeten worden beantwoord door teams van drie tot vijf personen. Dat kunnen van te voeren ingeschreven teams zijn, maar ook gelegenheidsteams van mensen die gewoon langskomen en willen meedoen.

Ook toeschouwers zijn welkom, maar iedereen wordt wel vriendelijk verzocht zich aan te melden: theo.pronk@oud-dordrecht.nl

Groothoofdspoort, donderdag 4 oktober, 20.00 uur.

Lees ook

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.