gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

merwedelingelijn01.jpg

Let op: dit weekend geen treinen op dit spoor

Tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden er dit weekend geen treinen. Vanwege onderhoud aan de bovenleiding van de MerwedeLingelijn ligt het treinverkeer op dat traject vanaf zaterdagochtend tot en met maandag 05.00 uur stil.

HIA asielboot

Asielzoeker (22) verdacht van nóg een poging tot verkrachting en geweld

De 22-jarige asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die vastzit voor een poging tot verkrachting in Rotterdam-Schiebroek wordt ook verdacht van een andere verkrachtingspoging en poging tot doodslag in dezelfde nacht. Hij blijft negentig dagen langer in voorarrest.

FOTO THUMB UITSLAG 2026 ZWI.png

Zo stemde Zwijndrecht: lokale partij verreweg de grootste

In Zwijndrecht is Algemeen Belang Zwijndrecht de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 41 procent van de stemmen. Daarna volgen op grote afstand de ChristenUnie-SGP (14,4 procent) en CDA (12,8 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 SLIE.png

Zo stemde Sliedrecht: Verschil tussen nummer 1 en 2 is maar 15 stemmen

In Sliedrecht is SGP-ChristenUnie de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij kreeg 28 procent van de stemmen, nipt meer dan de lokale partij Slydregt.NU (27,9 procent). Daarna volgt PRO Sliedrecht (18,3 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 PAP.png

Zo stemde Papendrecht: nieuwkomer PVV grootste partij

In Papendrecht is de PVV de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De partij, nieuwkomer in Papendrecht, kreeg 21,6 procent van de stemmen. Daarna volgen de VVD (13,9 procent) en Onafhankelijk Papendrecht (9,6 procent).

FOTO THUMB UITSLAG 2026 MOL.png

Zo stemde Molenlanden: opnieuw hoogste opkomstpercentage

In Molenlanden is Doe mee! Molenlanden de grootste partij geworden bij de gemeenteraadsverkiezingen, volgens de voorlopige verkiezingsuitslag. De lokale partij kreeg 28,6 procent van de stemmen. Daarna volgen SGP (27,8 procent) en CDA (18,3 procent).