gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.