gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?