gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.