gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.