gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doorgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.