gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wie wil er van het gas af?

Drechtse Stromen houdt op 31 januari een ínformatieavond over wonen zonder gasaansluiting. Op z’n laatst willen de Drechtsteden in 2050 van het aardgas af.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Eigenlijk zou dat zelfs al eerder moeten, want volgens het akkoord van Parijs is 2035 het streven. Wat is er nu al mogelijk? Onderwerpen die op deze avond aan bod komen zijn onder andere energieneutraal verbouwen, all-electric en warmte/koudeopslag. En isolatie niet te vergeten, natuurlijk. Alles eventueel in samenwerking met de buren.

Op deze bijeenkomst worden samen met het Platform Duurzaam Dordrecht de mogelijkheden op een rijtje gezet met de portefeuillehouder Duurzaamheid van de Drechtsteden, met deskundigen en met bewoners die al veel hebben gedaan op dat vlak. Er wordt specifiek gezocht naar mensen die concrete plannen willen maken om gasloos verder te gaan.

De bijeenkomst begint op woensdag 31 januari om 20.00 uur, maar Duurzaamheidscentrum Weizigt is om 19.30 uur al open. Aanmelden graag via deze link.

Lees ook

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.