Dordrecht, Netherlands

Wielborgh in financiële problemen

De toekomst van Stichting Wielborgh is uiterst onzeker door grote financiële moeilijkheden.
Gert van der Steen | 9 november 2015 14:04 | Aangepast op 9 november 2015 14:04
Dat blijkt uit een open brief van de raadsfractie van Beter voor Dordt aan het college van B&W, naar aanleiding van een bewonersbijeenkomst op 5 november in het Stadswiel.

De interim–bestuurder van Wielborgh (ook bestuurder van Het Spectrum) geeft aan dat de Wielborgh tonnen verlies maakt op de zorg. De fusie met Het Spectrum is tot nu toe nog niet goedgekeurd door de Nederlandse Mededingings Autoriteit, maar komt daarmee sowieso op losse schroeven te staan.

Om de tekorten beheersbaar te maken zijn bij drie locaties van Wielborgh per april 2016 de huren opgezegd van de gemeenschappelijke ruimten. Het Sterrenwiel volgt in 2020 als daar het huurcontract afloopt. De welzijnsdiensten, de restaurants, informatievoorziening en het activiteitenaanbod, vinden juist in deze ruimtes plaats, net zoals de dagbesteding vanuit o.a. ASVZ. Dat is in directe tegenspraak met de visie die in 2013 werd ontwikkeld. Daarin werd afgesproken, dat Wielborgh in aanvulling op thuiszorg welzijnsdiensten zou leveren. 

Verder wil Wielborgh een thuiszorgorganisatie worden. Dat betekent dat er geen 24-uurszorg meer wordt geleverd op alle locaties, maar dat zorg van buitenaf wordt aangeleverd. Veel bewoners zijn juist van interne zorg afhankelijk.

Bij de bewonersbijeenkomst op 5 november bleek, dat de zorg al sinds maanden ernstig te wensen overlaat. Er is sprake van gebrek aan toezicht en zorg gedurende de nacht, geen hulp bij toiletbezoek en, zeer ernstig, fouten bij de toediening van medicatie. Externe zorgprofessionals als huisartsen en verpleegkundigen maken zich ernstig zorgen over het niveau van de zorg op dit moment. Bovendien is niet duidelijk waar klachten over de zorg kunnen worden ingediend. 

Beter voor Dordt vraagt het college om op korte termijn met alle betrokkenen om tafel te gaan zitten om duidelijkheid te scheppen rond de toekomst van de stichting en de fusieplannen.

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...

Let op: plaatselijk dichte mist

Het KNMI waarschuwt vrijdagochtend voor dichte mist in het westen van het land. Verkeer kan hier hin...