gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wielerlegende Peter Winnen geeft lezing

Wielerlegende Peter Winnen zal ter ere van de Fietsvierdaagse 'Rond uit Dordrecht' vanavond een lezing houden in de Bibliotheek in het Centrum.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
Vanochtend om 09.00 uur op de Krommedijk ging de Tweede Dordtse Fietsvierdaagse van start. De tour duurt tot en met aanstaande vrijdag en kent verschillende afstanden. De route doet naast Dordrecht nog vijf omliggende gemeenten aan. Ter ere hiervan geeft wielerlegende Peter Winnen een zeldzaam optreden. De 58-jarige ex-coureur, vertelt over zijn leven en werk, en beantwoordt vragen uit het publiek.

Winnen eindigde, in zijn hoogtijdagen in de jaren 1980, hoog in de ranglijsten bij rondes als de Tour de France en de Giro d'Italia. Ook maakte hij deel uit van de nationale wielerploeg tijdens de Olympische Spelen in 1980. Na zijn fietscarriere ging hij schrijven. Onder meer voor het NRC Handelsblad.


Tickets zijn te koop op www.debibliotheekaanzet.nl. en in Bibliotheek Dordrecht Centrum en kosten €10.

Foto: Laura Schapendonk

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.