Dordrecht, Netherlands

Wielrenner redt man uit brandend huis aan de Kilweg

Bij de brand die zaterdag woedde in een huis aan de Kilweg heeft een voorbijkomende wielrenner een heldendaad verricht, zegt de politie. Nog voordat de hulpdiensten er waren, schoot de wielrenner te hulp door de bewoner, die zelf niet meer kon lopen, in veiligheid te brengen.
Dennis Koorevaar | 29 maart 2021 12:56 | Aangepast op 29 maart 2021 12:56
De brand brak zaterdag aan het einde van de middag uit in een schuur en leek in eerste instantie een klein brandje, maar het vuur sloeg al gauw over naar de rieten kap van de woning ernaast. Daarbij kwam ook veel rook vrij.

De hulp van de wielrenner kwam als geroepen. "Wat op dat moment een kleine handeling leek, bleek uiteindelijk van meerwaarde", zegt de politie. De schuur, een caravan en het hele huis brandde volledig uit.

De wielrenner was er nog toen de politie arriveerde, maar werd weggestuurd voor zijn eigen veiligheid vanwege de vele rook die vrijkwam. De politie wilde hem toch graag nog bedanken en heeft de wielrenner later op de dag na een oproep op Facebook gevonden.

Foto: Nick den Engelsman - MediaTV

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...