gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Wij hadden het liever ook anders gezien’, reageert wethouder Burggraaf op commotie flexwoningen

1a9ff1d8431904d2710cf9379851ffdf

Volgens inwoners van Stadspolders en Wielwijk zijn zij niet goed gehoord bij het realiseren van flexwoningen in hun wijk. Wethouder Maarten Burggraaf zegt dat dit komt door tijdsdruk omdat de Oekraïners volgend jaar al uit het CrownPoint gebouw moeten.

Redactie Streekomroep | Pascal Lenstra |  | Aangepast op
Tijdens een vergadering op het Stadskantoor dinsdagavond waren veel bewoners van het Rudyard Kipling-erf aanwezig. Zij waren er voor de tweede keer om uit te leggen waarom zij niet willen dat er bij hen gebouwd wordt. Ook op vier andere locaties wil de gemeente Oekraïners huisvesten. Zo moeten er ook flexwoningen komen in de Cornelis Evertsenstraat, de Cornelis Trompweg, de Vlijkade en de Laan van Riga.

Bij het Rudyard Kipling-erf zijn ze niet tegen het huisvesten van Oekraïners, maar willen ze dat hun grasveld naast twee basisscholen bewaard blijft. De wethouder snapt de zorgen.

“Ik snap heel goed dat het hen overvalt. Daar hadden wij liever ook meer tijd voor uitgetrokken”, zegt Burggraaf. Volgens de wethouder komt dit grotendeels doordat het Rijk de noodopvang elk jaar verlengde. “We konden niet eerder dan voor de zomer een besluit nemen voor de langere termijn.” De bewoners van de wijk nemen daar vooralsnog geen genoegen mee. Ze zijn bereid om juridische stappen te ondernemen als de plannen worden doorgezet.

50 jaar
De flexwoningen worden in ieder geval gebouwd voor 15 jaar. Volgens de wethouder kunnen ze er zelfs 50 jaar blijven staan. Momenteel zijn de woningen voor de Oekraïners, maar in de toekomst zijn de woningen ook voor de Dordtse inwoners, verwacht de wethouder.

Toch is het de vraag wat er gaat gebeuren als de Oekraïners na de oorlog in Nederland blijven. “Er zullen zeker mensen blijven. Hoeveel dat is, is nu niet te voorspellen. Ik weet wel zeker dat er plekken vrij zullen komen”, aldus de wethouder.

De gemeenteraad is er nog niet over uitgesproken. Op 5 november gaan ze definitief een besluit nemen over de 5 locaties. Bekijk ook de reactie van wethouder Burggraaf in onderstaande reportage.

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.