gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Wij trekken aan de bel’

Het Lilianefonds wil met de actie ‘Wij trekken aan de bel’ bevorderen dat kinderen met een handicap wereldwijd naar school kunnen én dat zij samen met kinderen zonder beperking kunnen leren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht nemen drie scholen deel. Dat zijn Het Zwanejong aan het Geldelozepad, de Prins Bernhardschool aan de Willaertstraat en de John F. Kennedyschool aan de Zuidendijk.

Op woensdag 22 maart wordt het rapport ‘Enabling Education’ aangeboden aan Tweede Kamerleden. Dat gebeurt op de Daltonschool in Honselersdijk. Uit dat rapport blijkt dat in de armste ontwikkelingslanden maar 1 op de 10 gehandicapte kinderen naar school gaan.

Maar dat is niet het enige. Op bijna 600 scholen in Nederland, maar ook op zo’n 500 scholen in Zuid-Amerika, Afrika en Azië wordt op dat moment één minuut lang verschrikkelijke herrie gemaakt met trommels en toeters. Daarmee wordt het kabinet herinnerd aan de internationale verplichtingen die op dit punt zijn aangegaan.

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.