gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Wij trekken aan de bel’

Het Lilianefonds wil met de actie ‘Wij trekken aan de bel’ bevorderen dat kinderen met een handicap wereldwijd naar school kunnen én dat zij samen met kinderen zonder beperking kunnen leren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht nemen drie scholen deel. Dat zijn Het Zwanejong aan het Geldelozepad, de Prins Bernhardschool aan de Willaertstraat en de John F. Kennedyschool aan de Zuidendijk.

Op woensdag 22 maart wordt het rapport ‘Enabling Education’ aangeboden aan Tweede Kamerleden. Dat gebeurt op de Daltonschool in Honselersdijk. Uit dat rapport blijkt dat in de armste ontwikkelingslanden maar 1 op de 10 gehandicapte kinderen naar school gaan.

Maar dat is niet het enige. Op bijna 600 scholen in Nederland, maar ook op zo’n 500 scholen in Zuid-Amerika, Afrika en Azië wordt op dat moment één minuut lang verschrikkelijke herrie gemaakt met trommels en toeters. Daarmee wordt het kabinet herinnerd aan de internationale verplichtingen die op dit punt zijn aangegaan.

Lees ook

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.