gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Wij trekken aan de bel’

Het Lilianefonds wil met de actie ‘Wij trekken aan de bel’ bevorderen dat kinderen met een handicap wereldwijd naar school kunnen én dat zij samen met kinderen zonder beperking kunnen leren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht nemen drie scholen deel. Dat zijn Het Zwanejong aan het Geldelozepad, de Prins Bernhardschool aan de Willaertstraat en de John F. Kennedyschool aan de Zuidendijk.

Op woensdag 22 maart wordt het rapport ‘Enabling Education’ aangeboden aan Tweede Kamerleden. Dat gebeurt op de Daltonschool in Honselersdijk. Uit dat rapport blijkt dat in de armste ontwikkelingslanden maar 1 op de 10 gehandicapte kinderen naar school gaan.

Maar dat is niet het enige. Op bijna 600 scholen in Nederland, maar ook op zo’n 500 scholen in Zuid-Amerika, Afrika en Azië wordt op dat moment één minuut lang verschrikkelijke herrie gemaakt met trommels en toeters. Daarmee wordt het kabinet herinnerd aan de internationale verplichtingen die op dit punt zijn aangegaan.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.