gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Wij trekken aan de bel’

Het Lilianefonds wil met de actie ‘Wij trekken aan de bel’ bevorderen dat kinderen met een handicap wereldwijd naar school kunnen én dat zij samen met kinderen zonder beperking kunnen leren.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In Dordrecht nemen drie scholen deel. Dat zijn Het Zwanejong aan het Geldelozepad, de Prins Bernhardschool aan de Willaertstraat en de John F. Kennedyschool aan de Zuidendijk.

Op woensdag 22 maart wordt het rapport ‘Enabling Education’ aangeboden aan Tweede Kamerleden. Dat gebeurt op de Daltonschool in Honselersdijk. Uit dat rapport blijkt dat in de armste ontwikkelingslanden maar 1 op de 10 gehandicapte kinderen naar school gaan.

Maar dat is niet het enige. Op bijna 600 scholen in Nederland, maar ook op zo’n 500 scholen in Zuid-Amerika, Afrika en Azië wordt op dat moment één minuut lang verschrikkelijke herrie gemaakt met trommels en toeters. Daarmee wordt het kabinet herinnerd aan de internationale verplichtingen die op dit punt zijn aangegaan.

Lees ook

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.