Dordrecht, Netherlands

'Wij werken voor het leven, niet voor het werk. Anders hadden we wel vrijwilliger geworden.'

"Wij komen op voor ons CAO. Die is afgekeurd door de NVZ, de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen", vertelt Joyce Verton. Zij is een van de woordvoersters van het cao-actiecomité. In de hal van het Albert Schweitzer ziekenhuis hangen spandoeken met teksten als: 'Wel schijnheilig klappen, maar geen flappen' en 'Wil jij dat wij blijven stralen, dan moet je ons goed betalen'. Daarmee vraagt het personeel aandacht voor de situatie rondom de cao onderhandelingen.
Dennis Koorevaar | 28 februari 2023 09:20 | Aangepast op 28 februari 2023 09:20
"Ze willen het salaris wel iets verhogen, maar dat gaat niet voldoende mee met de inflatie," legt Ivonne Teeuw uit. Ook zij zit bij het actie-comité. "Daarbij worden de secundaire arbeidsvoorwaarden juist verslechterd." Ivonne doelt op de mogelijkheid om een dienst op te schuiven bij het draaien van een 24-uurs dienst of de reiskosten die niet mee omhoog gaan. Voor de zevende keer is het personeel het niet eens met de nieuwe cao. Joyce: "We vragen geen luxe, we willen gewoon een goed cao hebben."

De boodschap is duidelijk: er moet onder andere meer geld bij. Voor corona was er al discussie over het cao, maar na de pandemie is dat volgens het personeel alleen maar erger geworden. "We hebben tijdens covid kei hard gewerkt", legt Ivonne uit. "Doordat onze operaties stilvielen hebben we op onze OK een IC gehad. Sinds dien is het bergafwaarts gegaan. Veel personeel is ziek of hebben een burn-out. Wij werken extra dagen dus ook ons sociale leven staat op z'n kop."
"Wie gaat er dan koken, boodschappen doen, de hond uitlaten?" Het zijn een aantal voorbeelden die Joyce noemt om aan te geven wat het overwerken te weeg brengt. "Het vergt heel veel flexibiliteit. Niet alleen van het personeel maar ook van het gezin thuis."

Er staat een stakingsdienst op de planning. Wanneer is nog niet duidelijk, maar de plannen liggen klaar. Op de stakingsdag zal er een zondagsdienst gedraaid worden waarbij de spoedgevallen behandeld zullen blijven worden. "Wij werken voor het leven, niet voor het werk. Anders hadden we wel vrijwilliger geworden."

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Ziekenhuis ontslaat medewerkers voor schenden privacy van meer dan duizend patiënten

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft twee medewerkers ontslagen die de dossiers van r...

Van nieuwbouw dromend Albert Schweitzer financieel in de top van Nederland

Het Albert Schweitzer ziekenhuis is financieel kerngezond. Het ziekenhuis eindigt dit jaar als tweed...

Vernieuwde hartbewakingsafdeling voor dit ziekenhuis: meer rust en privacy

Terwijl de plannen voor een geheel nieuw ziekenhuis nog worden onderzocht, gaat de renovatie van het...

Uroloog Dordts ziekenhuis genomineerd voor Zorgvernieuwer van het Jaar

Uroloog Helene Kemmer, werkzaam bij het Albert Schweitzer ziekenhuis, is dit jaar genomineerd voor ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Gestaakte wedstrijd overschaduwt overtuigende 0-3 zege FC Dordrecht in Oss

De spelers van FC Dordrecht liepen vrijdagavond in Oss niet alleen met drie punten van het veld, maa...