gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Wij zouden gaan huren", zegt Uitmuntend

De controle in De Munt door het gemeentelijke vastgoedbedrijf vanmiddag was een toneelstukje. Dat zei de directeur van stichting Uitmuntend vanavond op Drechtstad FM.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gebruiksovereenkomst met creatieve ondernemers in De Munt zou worden omgezet in een volwaardig huurcontract. Dat zegt de directeur van de stichting waarin de ondernemers zijn verenigd. De plannen om van anti kraak naar huur te gaan zouden halverwege vorig jaar zijn besproken met wethouder Jasper Mos en het vastgoedbedrijf van de gemeente. Vervolgens heeft de stichting in oktober een huurbod gedaan, "Maar daar is niet op gereageerd", zegt directeur Boris Gunst. Volgens hem is de stichting dus nog gewoon in onderhandeling met de gemeente. Vorige maand kwam er een brief, waarin stond dat de ondernemers het gebouw moeten verlaten. Vanmiddag kwam de gemeente controleren of ze weg waren. Dat was niet het geval. RTV Dordrecht onthulde vandaag dat de creatieve ondernemers moeten wijken voor een reïntegratiebureau dat het pand wil gaan huren. Toen Boris Gunst de gemeente vroeg om dat te bevestigen, kreeg hij geen antwoord. Gunst sluit de gang naar de rechter niet uit.

Beluister het interview met Boris Gunst van stichting Uitmuntend: interview Boris Gunst

Lees ook

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

zomerhitte

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

burgemeester ter illustratie AI.png

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."