gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Wij zouden gaan huren", zegt Uitmuntend

De controle in De Munt door het gemeentelijke vastgoedbedrijf vanmiddag was een toneelstukje. Dat zei de directeur van stichting Uitmuntend vanavond op Drechtstad FM.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gebruiksovereenkomst met creatieve ondernemers in De Munt zou worden omgezet in een volwaardig huurcontract. Dat zegt de directeur van de stichting waarin de ondernemers zijn verenigd. De plannen om van anti kraak naar huur te gaan zouden halverwege vorig jaar zijn besproken met wethouder Jasper Mos en het vastgoedbedrijf van de gemeente. Vervolgens heeft de stichting in oktober een huurbod gedaan, "Maar daar is niet op gereageerd", zegt directeur Boris Gunst. Volgens hem is de stichting dus nog gewoon in onderhandeling met de gemeente. Vorige maand kwam er een brief, waarin stond dat de ondernemers het gebouw moeten verlaten. Vanmiddag kwam de gemeente controleren of ze weg waren. Dat was niet het geval. RTV Dordrecht onthulde vandaag dat de creatieve ondernemers moeten wijken voor een reïntegratiebureau dat het pand wil gaan huren. Toen Boris Gunst de gemeente vroeg om dat te bevestigen, kreeg hij geen antwoord. Gunst sluit de gang naar de rechter niet uit.

Beluister het interview met Boris Gunst van stichting Uitmuntend: interview Boris Gunst

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.