gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Wij zouden gaan huren", zegt Uitmuntend

De controle in De Munt door het gemeentelijke vastgoedbedrijf vanmiddag was een toneelstukje. Dat zei de directeur van stichting Uitmuntend vanavond op Drechtstad FM.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gebruiksovereenkomst met creatieve ondernemers in De Munt zou worden omgezet in een volwaardig huurcontract. Dat zegt de directeur van de stichting waarin de ondernemers zijn verenigd. De plannen om van anti kraak naar huur te gaan zouden halverwege vorig jaar zijn besproken met wethouder Jasper Mos en het vastgoedbedrijf van de gemeente. Vervolgens heeft de stichting in oktober een huurbod gedaan, "Maar daar is niet op gereageerd", zegt directeur Boris Gunst. Volgens hem is de stichting dus nog gewoon in onderhandeling met de gemeente. Vorige maand kwam er een brief, waarin stond dat de ondernemers het gebouw moeten verlaten. Vanmiddag kwam de gemeente controleren of ze weg waren. Dat was niet het geval. RTV Dordrecht onthulde vandaag dat de creatieve ondernemers moeten wijken voor een reïntegratiebureau dat het pand wil gaan huren. Toen Boris Gunst de gemeente vroeg om dat te bevestigen, kreeg hij geen antwoord. Gunst sluit de gang naar de rechter niet uit.

Beluister het interview met Boris Gunst van stichting Uitmuntend: interview Boris Gunst

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.