gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Wij zouden gaan huren", zegt Uitmuntend

De controle in De Munt door het gemeentelijke vastgoedbedrijf vanmiddag was een toneelstukje. Dat zei de directeur van stichting Uitmuntend vanavond op Drechtstad FM.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gebruiksovereenkomst met creatieve ondernemers in De Munt zou worden omgezet in een volwaardig huurcontract. Dat zegt de directeur van de stichting waarin de ondernemers zijn verenigd. De plannen om van anti kraak naar huur te gaan zouden halverwege vorig jaar zijn besproken met wethouder Jasper Mos en het vastgoedbedrijf van de gemeente. Vervolgens heeft de stichting in oktober een huurbod gedaan, "Maar daar is niet op gereageerd", zegt directeur Boris Gunst. Volgens hem is de stichting dus nog gewoon in onderhandeling met de gemeente. Vorige maand kwam er een brief, waarin stond dat de ondernemers het gebouw moeten verlaten. Vanmiddag kwam de gemeente controleren of ze weg waren. Dat was niet het geval. RTV Dordrecht onthulde vandaag dat de creatieve ondernemers moeten wijken voor een reïntegratiebureau dat het pand wil gaan huren. Toen Boris Gunst de gemeente vroeg om dat te bevestigen, kreeg hij geen antwoord. Gunst sluit de gang naar de rechter niet uit.

Beluister het interview met Boris Gunst van stichting Uitmuntend: interview Boris Gunst

Lees ook

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.