gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Wij zouden gaan huren", zegt Uitmuntend

De controle in De Munt door het gemeentelijke vastgoedbedrijf vanmiddag was een toneelstukje. Dat zei de directeur van stichting Uitmuntend vanavond op Drechtstad FM.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De gebruiksovereenkomst met creatieve ondernemers in De Munt zou worden omgezet in een volwaardig huurcontract. Dat zegt de directeur van de stichting waarin de ondernemers zijn verenigd. De plannen om van anti kraak naar huur te gaan zouden halverwege vorig jaar zijn besproken met wethouder Jasper Mos en het vastgoedbedrijf van de gemeente. Vervolgens heeft de stichting in oktober een huurbod gedaan, "Maar daar is niet op gereageerd", zegt directeur Boris Gunst. Volgens hem is de stichting dus nog gewoon in onderhandeling met de gemeente. Vorige maand kwam er een brief, waarin stond dat de ondernemers het gebouw moeten verlaten. Vanmiddag kwam de gemeente controleren of ze weg waren. Dat was niet het geval. RTV Dordrecht onthulde vandaag dat de creatieve ondernemers moeten wijken voor een reïntegratiebureau dat het pand wil gaan huren. Toen Boris Gunst de gemeente vroeg om dat te bevestigen, kreeg hij geen antwoord. Gunst sluit de gang naar de rechter niet uit.

Beluister het interview met Boris Gunst van stichting Uitmuntend: interview Boris Gunst

Lees ook

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.